Soczewki kontaktowe na noc - na czym polega metoda ortokorekcji?

Ortokorekcja to bezoperacyjna metoda leczenie krótkowzroczności, która sprawdza się zwłaszcza u dzieci i młodzieży. Korekcja polega na zakładaniu ortosoczewek na noc. Soczewki kontaktowe w czasie snu wpływają na kształt gałki ocznej, dzięki czemu po przebudzeniu widzi się wyraźnie, bez konieczności zakładania okularów czy klasycznych soczewek jednodniowych czy miesięcznych.

Ortokorekcja – co to jest?

 Ortokorekcja to metoda leczenia krótkowzroczności, która polega na zakładaniu soczewek kontaktowych, ale tylko na noc. Specjalnie zaprojektowane twarde soczewki w trakcie snu delikatnie wpływają na kształt krzywizny gałki ocznej, co zapewnia ostre widzenie po przebudzeniu, bez konieczności stosowania dodatkowej korekcji w postaci okularów czy miękkich klasycznych soczewek. Należy jednak pamiętać, że aby ortokorekcja była skuteczna, szkła kontaktowe powinny być dobierane w salonie okulistycznym. Na wizytę u okulisty rozszerzoną o dobór soczewek można umówić się za pośrednictwem strony internetowej: mojepierwszesoczewki.pl.

 Krótkowzroczność powoduje problemy z wyraźnym widzeniem obiektów oddalonych, przy jednoczesnym ostrym widzeniem rzeczy oglądanych z bliska. Wadzie wzroku mogą dodatkowo towarzyszyć nieprzyjemne objawy, jak: bóle głowy, częste mrugania, pieczenie oczu.

Soczewki na noc – zalety stosowania

Soczewki na noc to wygodna metoda korygowania krótkowzroczności zwłaszcza u dzieci i młodzieży. Efekt spłaszczenia rogówki, po zdjęciu szkieł kontaktowych, utrzymuje się przez cały dzień, a dziecko nie musi stosować dodatkowej korekcji, np. okularów czy klasycznych soczewek. Ortokorekcja umożliwia ostre widzenie z różnych odległości, bez uczucia dyskomfortu. Twarde soczewki to specjalistyczny wyrób medyczny, który idealnie dopasowuje się do kształtu oka i są na nich niewyczuwalne, zapewniając tym samym spokojny sen przez całą noc. Efekt ostrego widzenia utrzymuje się przez ok. 18 godzin. Ortokorekcja to bezoperacyjna metoda korekcji wady wzroku, przez co stosując ją nie istnieje żadne ryzyko wystąpienia powikłań.

Efekty stosowania soczewek ortokorekcyjnych

Używanie soczewek ortokorekcyjnych, czyli nocnych, zapewnia ostre widzenie z różnych odległości przez kilkanaście godzin po przebudzeniu. Należy jednak pamiętać, że efekty stosowania ortokorekcji są odwracalne. Zaprzestanie zakładania soczewek na noc, spowoduje powrót wady, a tym samym gorszą jakość widzenia. Krótkowidze źle widzą obiekty oddalone przy jednoczesnym zachowaniu ostrości widzenia przedmiotów oglądanych z bliska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here