Jak wybrać odpowiedni fotel gamingowy

Jeśli zamierzamy grać w gry komputerowe, warto zadbać o ergonomiczne stanowisko. Istotny zatem jest wygodny, dobrej jakości fotel gamingowy. Jednak co jest ważniejsze: wygoda czy desing? Jakie cechy powinien mieć porządny fotel? I na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru?

Jak wybrać dobry fotel gamingowy?

Bez względu na to, jakiego rodzaju kupujemy mebel, zawsze trzeba zastanowić się, a nie wybierać pierwszy lepszy. Fotele bowiem różnią się nie tylko ceną, ale także funkcjami i dostosowaniem.

Jeśli szukamy dobrego fotela do grania, należy poszukać takiego, który konstrukcyjnie będzie do tego dopasowany. Klasyczne fotele są dostosowane do prac biurowych. Podczas dynamicznej rozgrywki przyda się coś nieco innego. Inwestowanie w dobrej jakości fotel gamingowy, to jednocześnie zadbanie o swoje zdrowie.

Szczególnie osoby młode nie zawsze pamiętają o ergonomii. A przecież dzięki niej potem nie będziemy mieć problemów z kręgosłupem i stawami. Dlatego fotel powinien być odpowiednio wyprofilowany, posiadać zagłówek czy podłokietniki. Poza tym często wyposaża się go w pięć kółek, co zapewnia większą stabilność.

Chcesz wiedzieć więcej, sprawdź: TechPolska

Jakie cechy powinien posiadać idealny fotel?

Zanim zakupimy fotel, należy sprawdzić, czy spełnia nasze oczekiwania. Nie jest to łatwe, szczególnie że na rynku można znaleźć obecnie ogrom mebli, które posiadają różnorakie funkcje i możliwości. Jednak dobry fotel gamingowy powinien posiadać następujące cechy:

  • Solidność – stelaż fotela powinien być wykonany z metalu, dzięki czemu cała konstrukcja jest o wiele solidniejsza i wytrzymała. To sprawi, że mebel będzie mógł nam służyć przez lata.
  • Regulacja – istotna jest nie tylko możliwość regulacji wysokości fotela. Ważne jest to, by móc go odchylać i dostosowywać do swojego wzrostu i potrzeb. Dzięki temu zachowamy odpowiednią pozycję nóg. Dla niższych osób zaleca się korzystanie ze specjalnego podnóżka
  • Wysoka jakość wykończenia – ergonomia powinna być na pierwszym miejscu. Jednak nie można zapominać o takich kwestiach jak wygoda. Warto przed zakupem sprawdzić, z jakiego materiału jest wykonany podłokietnik i zagłówek, czy metalowe części posiadają specjalne nakładki. Chodzi bowiem o to, by nawet kilkugodzinna rozgrywka nie stała się bolesna dla ciała.
  • Dobry wygląd – na koniec dopiero przykładamy wagę do wyglądu. Istotne jest to, by dopasować fotel do swoich indywidualnych preferencji, wystroju pomieszczenia.

Szukasz dobrej jakości fotela gamingowego? Sprawdź na TechPolska

Dodatkowe funkcje foteli

Jeśli nie posiadamy dużego budżetu, możemy zdecydować się na klasyczne krzesło do gier komputerowych. Będzie wystarczające zarówno do pracy, jak i rozrywki. Jeśli jednak jesteśmy w stanie, powinniśmy zainwestować w bardziej zaawansowany model, dzięki temu rozgrywka będzie większą przyjemnością.

Z zasady przyjmuje się, że im więcej czasu zamierzamy spędzać przed komputerem, tym bardziej zaawansowany fotel warto byłoby zakupić. Dobrym rozwiązaniem są oparcia wygięte na kształt litery S, dzięki temu lepiej dopasowują się do pleców i nie obciążają ich zanadto.

Dobrej jakości materiały (np. nylon, skóra) pozwolą dodatkową na odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. To sprawi, że nie będziemy się męczyć podczas gry nawet w najgorętsze dni.

Niejednokrotnie gracze decydują się na dodatkowe poduszki pod lędźwie, dzięki czemu zmniejszają możliwość wystąpienia bólu pleców. Poduszka staje się dobrą podporą. Drugą warto umieścić na zagłówku, dzięki czemu zapewnia się odpowiednie ułożenie szyi i głowy.

Ciekawym dodatkiem są podstawki pod kubek. Warto je umieszczać na fotelu, dzięki czemu ograniczamy ryzyko wylania się napojów na biurko i kosztowny sprzęt. Może to bowiem doprowadzić do trwałych uszkodzeń. Stelaż jest prosty w montażu i zabezpiecza kubek tak, że nie powinien się przewrócić nawet podczas gwałtownych ruchów.

Dlaczego warto kupić fotel gamingowy?

Oczywiście, że warto. Choć trzeba przyznać, że nie będzie to mały wydatek, to nasze ciało nam za to podziękuje. Zmniejszymy ryzyko wystąpienia bólu pleców, stawów, a nasze samopoczucie będzie przy tym o wiele lepsze.

Bez względu na to, czy spędzamy wiele godzin na pracy czy rozrywce, warto zawsze pomyśleć o tym, by posiadać dobrej jakości siedzisko. Ma to wiele zalet:

  • Wykonanie z dobrej jakości materiałów
  • Różnorodność modeli
  • Może służyć przez wiele lat
  • Ergonomiczna konstrukcja pozwoli nawet na wielogodzinną pracę lub grę
  • Dodatkowe funkcje jak np. regulacja oparcia czy podstawki pod kubek
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here