Jeśli nasza przyjaciółka jest w kryzysie to trzeba będzie ją pocieszyć. Muszą to być słowa, które poprawią jej samopoczucie i dzięki temu poczuje się naprawdę bardzo dobrze. Nie pozostaje nam nic innego jak porozmawiać z nią i jej coś doradzić. Problemów, z jakimi my same i nasza przyjaciółka będziemy się borykać jest bardzo dużo. Im jesteśmy starsze tym więcej jest problemów, bo oznacza, że trzeba będzie z nimi skutecznie walczyć.

Najczęściej w młodym wieku dziewczyny mają problemy z chłopakami. To, dlatego przyjaciółka jest tutaj bardzo ważna. Było dobrze gdyby przyjaciółka stała po właściwej stronie. Często to właśnie przyjaciółka jest problemem dla nas, bo chłopak odszedł z nią. Nie da się tego przewidzieć, dlatego trzeba uważać i obserwować, co się w naszym związku dzieje. Jeśli jednak wszystko jest w porządku i mamy godną zaufania przyjaciółkę to nie pozostaje nam nic innego jak zawsze być przy niej.

Wtedy będziemy mogły powiedzieć jej kilka ciepłych słów o tym jak dobrze wygląda, jak dobrze wszystko się skończy. Dzisiaj może to wszystko nie wygląda najlepiej, ale za kilka tygodni wszystko wróci do normy. Jeśli nasza przyjaciółka zastanawia się nad tym czy zostawić chłopaka to trzeba jej doradzić. Staramy się trzymać po jej stronie, a wtedy będzie wiedziała, że ktoś ją wspiera. Bycie przyjacielem to trudne zadanie i nie zawsze oznacza, że trzeba mówić miłe słówka, czasami można po prostu być.

Szukamy inspiracji

Można skorzystać z różnych stron w Internecie gdzie znajdziemy gotowe teksty dla przyjaciółki. Można się tym inspirować, można do zmieniać, ale najlepiej byłoby gdybyśmy same miały pomysł na to jak rozmawiać z przyjaciółką. Te słowa mają być z naszego serca, bo wtedy są wiarygodne i taka osoba może się nimi kierować i dzięki temu może czuć się o wiele lepiej. Jeśli mamy przyjaciółkę, na którą można liczyć to już mamy bardzo dobrze.

Nie wszystkie z nas mają tak dobrze, dlatego korzystajmy z okazji i również my bądźmy tymi przyjaciółkami, które drugą osobę będą wspierać w potrzebie. Nigdy przecież nie wiemy, kiedy i nam się przyda, chociaż kilka ciepłych słów. Im dłużej przyjaźnimy się z naszą przyjaciółką tym lepiej ją znamy i wiemy, co jej powiedzieć żeby było jej milej.
Z wiekiem zmieniają się słowa tak samo jak zmieniają się problemy, z jakimi się borykamy. Nigdy nie będzie tak, że nie będziemy miały żadnych problemów. Tak dobrze to w życiu niestety nikt nie ma. Trzeba się przygotować na to, że takie przyjacielskie wsparcie i nam w pewnym momencie będzie potrzebne.

[Głosów:56    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here