Jeśli zbyt dużo czasu spędzamy przy komputerze to grozi nam suchość oka. Nie można tego bagatelizować, jeśli zaczyna nas boleć oko to trzeba szybko działać. Na początku wystarczy, że będziemy zakraplać oczy i oczywiście trzeba będzie odejść trochę od komputera. Nie jest to takie łatwe, jeśli przy komputerze pracujemy. To, dlatego trzeba będzie coś na to poradzić. Nieleczone pierwsze objawy mogą nieść bardzo poważne konsekwencje, a na to nie można sobie pozwolić.

Jeśli czujemy, że oczy nas mocno pieką to pora odejść do komputera czy telewizora. Często można czuć jakbyśmy mieli piasek w oczach. To oznacza, że trzeba działać bardzo szybko, bo inaczej będzie jeszcze gorzej. Komputery mamy w każdym domu, to samo telefony, a im więcej przygadamy się tym ekranom tym będzie dla nas gorzej. Niestety nie nad wszystkim mamy kontrolę, bo taki mamy dzisiaj świat, że komputer jest bardzo ważny.

Łatwym sposobem na unikniecie takich dolegliwości we wcześniej fazie jest częste mruganie. Można, co jakiś czas odwrócić głowę od komputera i patrzeć w jedne punkt. To pomaga, ale często o tym zapominamy i później są z tego problemy. Najlepiej udać się też do okulisty, który będzie mógł nam zrobić specjalny test. Wtedy dowiemy się jak wygląda stan zaawansowania naszego problemu z oczami. Im poważniej tym szybciej trzeba będzie działać. Nie ma, co czekać, bo z każdym dniem będzie jeszcze gorzej.

Leczenie problemów z suchością oka

Jedną z metod jest zamykanie kanałów łzowych. To prosty zasięg, który trwa kilka minut. Można będzie to zrobić u specjalisty, który do oka wpuści nam znieczulenie i w tym czasie założy specjalne korki. To musi robić ktoś, kto się na tym bardzo dobrze zna. Każde oko ma dwa kanaliki. Na górze i na dole. W większości przypadków wystarczy zamknąć ten dolny żeby problemy ustąpiły, ale o tym zdecyduje specjalista, do którego się zgłosimy.

Im lepszy będzie specjalista, który będzie na badał tym lepiej. Tym bardziej, że problemy z oczarami to poważna sprawa i nie można tego bagatelizować. Trzeba trafić w sedno sprawy tak żebyśmy mogli czuć się o wiele lepiej. Oczywiście korki to nie wszystko, co możemy zrobić. Dla nas bardzo ważne będzie to żeby ograniczyć kontakt z ekranami, które nam szkodzą. Suchość oka to problem setek tysięcy osób.
Jeśli my jeszcze tego nie mamy to nasze szczęście, ale nigdy nie wiemy, kiedy może nam się taka wiedza przydać. Jeśli nie my mamy takie problemy to może ktoś z naszego otoczenia i warto byłoby mu powiedzieć, co powinien robić żeby to załagodzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here