psychika

Słaba psychika to czynnik znacznie ograniczający możliwości osiągnięcia sukcesu, zarówno w obszarze życia zawodowego, jak i prywatnego. Uniemożliwia ona wykorzystanie naszych wszystkich talentów i zdolności. Istnieją jednak sposoby na jej wzmocnienie i widoczną poprawę życia. Dowiedz się jak to uczynić! Osoby o dużej wytrzymałości psychicznej, jak sportowcy, budzą zasłużony podziw. Nasze możliwości fizyczne są w dużej mierze zdeterminowane przez budowę ciała. Możesz trenować do woli, lecz raczej nie pobijesz Usaina Bolta w sprincie. Z kolei wytrzymałość psychiczna jest czymś, czego można się nauczyć i doskonalić – proces ten wymaga jedynie ćwiczeń i wytrwałości. Oczywiście niektórzy ludzie są z natury mocniejsi psychicznie niż inni, lecz każdy może nad tą cechą pracować i osiągać satysfakcjonujące rezultaty. Słaba psychika może być wzmocniona, wymaga jednak treningu i intensywnej pracy. Siła psychiczna to zdolność do działania na najwyższych obrotach, gdy gra toczy się o wysoką stawkę.

jak wzmocnić psychikę skutecznie

Kontroluj swój umysł, bo inaczej on przejmie kontrolę nad tobą

Sprowadzając wytrzymałość psychiczną do podstawowych elementów, polega ona na prostym wyborze: będziesz kontrolował swój umysł, albo on przejmie kontrolę nad tobą. Jeżeli nie panujemy nad własnym umysłem, bezwolnie poddajemy się wszystkiemu, co zostało tam wcześniej zakodowane. Przeciętny człowiek nie programuje swojego umysłu, lecz przyjmuje to, co spotyka na swej życiowej drodze, z dobrodziejstwem inwentarza i wykorzystuje później do rozwiązywania problemów, i radzenia sobie z różnymi sytuacjami. Zatem słaba psychika to rodzaj szkodliwego kodu, który zapisał się w danym umyśle. Na przykład, jeśli twoją wyjściową reakcją na momenty dużego ryzyka jest strach, lęk czy nadmierna ekscytacja, dzieje się tak dlatego, iż w którymś momencie życia podświadomie nauczyłeś się, że taka strategia działa. Może ona nie być najmądrzejsza, lecz została zakodowana w twoim umyśle, gdyż w przeszłości się sprawdziła. Gdy zaakceptujemy takie programowanie, najczęściej przestajemy się nad daną sytuacją zastanawiać, tylko działamy odruchowo. Słaba psychika jest zatem zbiorem odruchowych reakcji na bodźce zewnętrzne. Jeśli zatem chcesz wzmocnić swoją psychikę, najpierw musisz przeprogramować myślenie. Jedną z podstaw jest nauka skupiania się na celu, nie pozwalając dojść do głosu wątpliwościom i samokrytycznym myślom. Żeby osłabić negatywne myślenie należy przejąć całkowita kontrolę nad działaniem. Raz przemyślany i ustalony cel powinien być realizowany, bez dalszego rozpatrywania jego słuszności, szans powodzenia, itp.

Wszystko jest w twojej głowie

Większość artykułów na temat wytrzymałości psychicznej rozbija ją na mniejsze kategorie, jak skupienie, opanowanie, pewność siebie, odwaga, itp. Być może ma to sens z naukowego punktu widzenia, jednak utrudnia zastosowanie pewnych zasad w praktyce. Poniżej znajdziesz opis prostszego i bardziej naturalnego procesu, który pozwoli ci wzmocnić słaba psychikę i znacznie sprawniej funkcjonować, gdy naprawdę ma to znaczenie. Do dzieła!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here