włosy
fot.: pixabay.com

Kobiety decydujące się na asymetryczne cięcia, z reguły są uważane za bardzo odważne. Zmiany są najłatwiej widoczne na krótkich włosach, co nie znaczy, że asymetrii nie stosuje się w przypadku długich pasm. Asymetryczne fryzury wymagają jednak szczególnego traktowania. Co należy wiedzieć o fryzurach asymetrycznych?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/fryzury-asymetryczne-komu-pasuja/

Dla kogo są przeznaczone fryzury asymetryczne?

Na początek należy wiedzieć, że nie każdemu pasują tego rodzaju fryzury. Wymagają one codziennej, nieraz bardzo wymagającej stylizacji. Asymetryczne fryzury, styliści zalecają najczęściej kobietom o okrągłej oraz kwadratowej twarzy. Odpowiednia stylizacja pozwoli na optyczne wysmuklenie twarzy.

Jeżeli chodzi o krótkie fryzury asymetryczne, to ich zadaniem jest zwrócenie uwagi na twarz. Natomiast w przypadku długich i półdługich włosów, taka fryzura złagodzi rysy twarzy.

Co istotne, na takie uczesanie powinny się zdecydować w szczególności właścicielki cienkich włosów. Asymetryczna fryzura doda im objętości, a ponadto będzie się prezentowała niezwykle efektowanie.

Najmodniejsze fryzury asymetryczne

Na tego rodzaju uczesania, najczęściej decydują się kobiety otwarte na zmiany i odważne. Za najpopularniejsze fryzury asymetryczne uważa się m.in. krótkie włosy z dłuższą grzywką zaczesaną na bok, krótkiego boba, włosy z asymetrycznym przedziałkiem o różnej długości, asymetryczną fryzurę na włosach kręconych oraz prostych, czy też fryzurę z krótszymi bokami i dłuższą grzywką.

Jak widać, możliwości stylizacji fryzur asymetrycznych jest naprawdę sporo. Można je dobrać do swojego charakteru, czy też sposobu ubierania się. Aby dobrze w niej wyglądać, należy wziąć pod uwagę swoje rysy twarzy, a także sylwetkę. Asymetryczna fryzura w szczególności podkreśli sylwetkę szczupłych osób, natomiast najbardziej będzie pasować do osób niskich o nieco okrągłych kształtach.

Przeczytaj też: http://www.gminalomianki.pl/stylizowac-pielegnowac-cienkie-wlosy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here