Nowoczesny zegar ścienny, czyli jaki? Podpowiadamy!

0
1145

Nowoczesne elementy wnętrza zyskały w ostatnim czasie na popularności. Widać to również patrząc na różne modele zegarów ściennych. Co prawda te klasyczne również są popularne, ale coraz częściej decydujemy się na urządzanie naszego wnętrza w stylu nowoczesnym. Nie tylko w mieszkaniach, ale i w wielu biurach i innych lokalach użytkowych zaaranżowanych minimalistycznie i nowocześnie, możemy zauważyć obecność nowoczesnego zegara ściennego. Jak go odpowiednio dobrać? Oraz dlaczego warto się na niego zdecydować? O tym w dzisiejszym artykule.

Nowoczesny zegar ścienny — jak wygląda?

Wiele osób mogłoby może mieć błędne myślenie na temat nowoczesnych zegarów. Nie muszą one bowiem powstać przy użyciu najnowszych technologii. ”Tradycyjny” zegar ścienny świetnie się sprawdzi w nowoczesnym wnętrzu, ważne, tylko żeby jego design był minimalistyczny i nowoczesny. Co mamy na myśli pisząc ”tradycyjny”? Oczywiście chodzi o klasyczne zegary ze wskazówkami. Tytułowe modele charakteryzują się jednak tym, że prezentują się niezwykle ciekawie, ponieważ na ścianie możemy je podziwiać w 3D. Co to oznacza?

Nowoczesny zegar 3D

W dzisiejszych czasach zamontowanie we wnętrzu zegara, nawet bardzo dużego np. zajmującego całą wolną ścianę, nie jest wcale trudne. Dlatego tak wiele osób decyduje się na nowoczesne zegary ścienne 3D. Ich poszczególne elementy takie jak wskazówki i godziny są wykonane z różnych tworzyw. Może być to połyskujący metal, ale w wielu cieplejszych aranżacjach nowoczesnych równie dobrze sprawdzi się drewno. Godziny przyklejamy na ścianę według szablonu. Każdy z przyklejanych elementów prezentuje się luksusowo – to właśnie powód, dla którego tak często wybieramy to rozwiązanie. Na samym środku naszego zegara ściennego montujemy prosty mechanizm działający na baterie, a do niego przyczepiamy wskazówki. Gwarantujemy, że każda nowa osoba wchodząca do pomieszczenia zwróci uwagę na ten wyjątkowy element aranżacyjny.

Jak dobrać nowoczesny zegar do pomieszczenia?

Wielkość naszego zegara uzależniona będzie oczywiście od ilości dostępnego miejsca. Jego design natomiast powinien być dopasowany do aranżacji wnętrza. W bardziej tradycyjnych i przytulnych pomieszczeniach, w których nie brakuje ozdobnych wykończeń i dodatków, możemy postawić na bardziej elegancką czcionkę, jeśli chodzi o cyfry. Kolor również może być cieplejszy np. antyczne złoto. Natomiast we wnętrzach typowo minimalistycznych sprawdzą się jak najprostsze rozwiązania. Nowoczesne zegary ścienne powinny w takim wypadku składać się z prostych cyfr. Jeśli chodzi o tworzywo, możemy postawić na metal albo na szkło. Ciekawie prezentują się lustrzane elementy zegara ściennego.

Nowoczesny zegar ścienny to praktyczny zegar

Warto pamiętać, że oprócz funkcji ozdobnej, nasz zegar powinien być także przydatny. Ważne jest to, aby umieścić go w widocznym miejscu mieszkania bądź biura. Sprawdzi się on więc w kuchni nad blatem oraz na pustej ścianie nad sofą w salonie. Jeśli chodzi o biuro, to najczęściej umieszczamy go w salach konferencyjnych albo przy recepcji i w poczekalni. Nowoczesny zegar ścienny świetnie odnajdzie się w równie nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here