pierwsze sygnały zbliżającego się porodu - jakie

Najczęstsze pierwsze objawy porodu to:

  • Macica się obniża przed porodem – na 3–4 tygodnie, czasami na kilka dni przed początkiem porodu, główka dziecka schodzi do kanału rodnego.
  • Odejście czopa śluzowego przed porodem – Kiedy szyjka zaczyna się rozwierać – kilka dni lub godzin przed porodem – czop wypada.
  • Pojawiają się skurcze przepowiadające poród – skurcze przepowiadające pojawiają się w ciągu 3–4 tygodni przed porodem. Są niebolesne, nieregularne, ich częstotliwość i natężenie się nie zwiększa. Słabną lub zanikają, gdy zaczynasz chodzić lub zmieniasz pozycję.
  • Częste wizyty w toalecie przed porodem to oczyszczanie się organizmu. Parcie na pęcherz, luźne stolce, a nawet biegunka i wymioty to znak, że twój organizm próbuje oczyszcza się przed porodem.
  • Przypływ energii przed porodem

Jak zauważyć, że zbliża się poród?

Prawdziwy poród zaczyna się wtedy, gdy:

  • skurcze regularne, coraz częstsze: co 10, 8, a potem co 5 minut
  • skurcze coraz mocniejsze
  • skurcze nie słabną pod wpływem chodzenia lub leżenia
  • skurczom towarzyszy krwawy śluz z pochwy
  • ból jest odczuwany w dole brzucha, skąd promieniuje na cały brzuch i dolną część pleców

pierwsze sygnały zbliżającego się porodu - jakie

Kiedy odchodzi czop śluzowy

Kiedy odchodzi czop śluzowy to jest to pierwsze objawy porodu i sygnał, że poród zbliża się wielkimi krokami. Czop powinien mieć galaretowatą konsystencję i brunatne, brązowawe zabarwienie. Często znajduję się w nim niteczki krwi. Gdy brązowemu śluzowi przed porodem towarzyszy krwawienie, jednak nie w postaci niteczek w śluzie, to koniecznie należy zgłosić się do ginekologa. Może to oznaczać odklejające się łożysko.

Już za godzinę

Od początku akcji skurczowej mierz czas trwania skurczów i przerw między nimi. Pierwsze skurcze są krótkie (30–40 sekund), rzadkie (co 15–20 minut) i mało bolesne – przypominają łagodne bóle miesiączkowe. Wraz z upływem czasu będą się nasilały, ale następuje to w różnym tempie.

Idealny termin porodu

Pierwsze objawy porodu są o tyle istotne, że niewiele kobiet rodzi dokładnie w terminie, który został wyznaczony przez lekarza. Tylko około 40% kobiet rodzi w tym czasie. Ciąża donoszona to ta, kiedy poród pojawi się między 37 a 42 tygodniem ciąży. Bardzo często zdarza się tez, ze kobieta chce przyspieszyć swój poród. Jeśli kobieta chce przyspieszyć poród domowymi sposobami, może na przykład zdecydować się na lekką aktywność fizyczną. Może to być na przykład: wejście po schodach, udanie się na spacer. Należy jednak pamiętać, że ważne jest aby ciężarna nie wykonywała zbyt dużego wysiłku, bo może to być groźne dla dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here