Akcesoria do fitnessu, czy są niezbędne?

Akcesoria do fitnessu są niezbędne, bez różnicy czy ćwiczenia wykonujemy w domowym zaciszu, czy w klubie fitness.

Niezbędne akcesoria do fitnessu

Jednym z niezbędnych elementów, który przydaje się podczas każdych ćwiczeń, jest mata do ćwiczeń. W nią powinien wyposażyć się każdy maniak aktywności fizycznej. Maty dostępne w sklepach, mają różne grubości. Można wybrać sobie taką matę, która będzie dla nas najwygodniejsza. Ich zadaniem jest umożliwienie wykonywania przeróżnych ćwiczeń na podłodze.

Mata daje nam niesamowitą miękkość. Dzięki niej możemy wykonywać ćwiczenia w bardziej komfortowych warunkach. Warto zainwestować w model lepszej jakości, który nie odkształci się i będzie dobrze przylegał do podłoża. Dodatkowo zwróćmy uwagę, czy mata posiada antypoślizgową powierzchnię. Dzięki niej unikniemy przesuwania się maty po podłodze.

Kolejny ważny przyrząd to hantle. Są bardzo prostym dodatkiem do ćwiczeń, a jednocześnie bardzo uniwersalnym. Pozwalają na uprawianie wielu ćwiczeń siłowych, co pozwala trenować wiele partii mięśniowych naszego ciała.
Hantle są tanim przyrządem, jednak podczas zakupu warto zainwestować w hantle z możliwością instalowania obciążeń o różnej masie. Dzięki temu dopasujemy ciężar do swoich potrzeb.

Akcesoria fitness - które warto wybrać?

Skakanka, zazwyczaj kojarzy nam się z latami dziecięcymi. Jednak jest to również świetna forma aktywności fizycznej. Za pomocą skakanki jesteśmy w stanie skutecznie schudnąć, poprawić zręczność, ukształtować sylwetkę oraz wzmocnić układ sercowo-naczyniowy. Ważne, żeby długość skakanki była dobrana do naszej wysokości.

Wałek, najczęściej spotykamy wałki gumowe oraz piankowe. Stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Świetnie radzą sobie z rozmasowaniem napiętych mięśni i powięzi po wykonaniu intensywnych ćwiczeń.

Taśmy, mogą zastępować hantle. Użycie ich podczas treningu skuteczne wzmacnianie mięśne głębokie, które znajdują się praktycznie w każdej części naszego ciała.

Ekspander, jest przyrządem treningowym, dzięki niemu wykonamy skutecznie rozciąganie.

Przeczytaj też: http://www.gminalomianki.pl/czym-jest-fitness/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here