zwierzęta domowe

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez zwierzaka w domu. Czworonożny przyjaciel obdarza nas lojalnością, wiernością oraz wielką miłością. Nie bez powodu mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Będąc właścicielem takiego pupila powinniśmy znać najczęstsze choroby, które mogą u niego wystąpić. Wówczas będziemy wiedzieć co należy zrobić, a także kiedy zareagować w przypadku choroby. Zwierzę nie powie nam przecież co mu dolega. To w naszym interesie zauważyć jak najszybciej dolegliwości, które mogą sugerować zły stan zdrowia w naszego pupila. W dzisiejszym artykule przedstawimy najważniejsze choroby zwierząt domowych – kotów i psów. 

Przeczytaj też: http://www.bazylikamariacka.pl/choroby-zwierzat-domowych-najpowazniejsze-choroby/ 

Cukrzyca u zwierząt 

Zarówno jak u ludzi, tak i u zwierząt może rozwinąć się cukrzyca. Najprościej mówiąc spowodowana jest ona nie odpowiednią dietą. Niektóre zwierzęta mogą potrzebować zastrzyków insuliny. W łagodniejszych stanach wystarczy jedynie zmiana diety. 

Wścieklizna

Wścieklizna jest poważną chorobą zwierząt, która może doprowadzić nawet do śmierci. Na szczęście obecnie dostępne są szczepionki, które wykazują się bardzo dużą skutecznością. Pamiętajmy więc o corocznym szczepieniu zwierząt. Wścieklizna występuje bardzo często u zwierząt dzikich, takich jak np. lisy. 

Parwowirus 

Parwowirus znany jest w krajach, gdzie szczepienia zwierząt nie są na wysokim poziomie. Występuje zarówno u psów, jak i u kotów. Najczęściej może wystąpić u małych kotów i psów, które są jeszcze przed pierwszym szczepieniem. Kiedy parwowirus jest zdiagnozowany zbyt późno, może doprowadzić nawet do śmierci. 

Zapalenie stawów u zwierząt 

Zapalenie stawów kojarzony jest najczęściej z podeszłym wiekiem. Jednak nie w przypadku zwierząt. Starsze zwierzaki częściej cierpią na taką dolegliwość, jednak młode również narażone są na zapalenie stawów. Zwierzęta, które zostały dotknięte tą dolegliwością, poruszają się znacznie wolniej, odciągają się ze wstawaniem nie są chętne do zabawy oraz spacerów. Weterynarz może wówczas przeprowadzić prześwietlenie stawu. W leczeniu stosuje się leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Niektórych przypadkach zalecane zostaje akupunktura. 

Zobacz też: http://www.gminalomianki.pl/podatnosc-choroby-znanych-rasy-psow/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here