krem do rąk
fot. Pixabay.com

Piękne i zadbane ręce to nasza wizytówka. Nic więc dziwnego, że tak dużą wagę przywiązujemy do ich pielęgnacji. Stosowanie kremów do rąk codziennie to podstawa ich pielęgnacji, zdrowia i odpowiedniego nawilżenia.  Jak wybrać krem do rąk, aby idealnie służył naszym dłoniom? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Przeczytaj też: https://www.um.pl/krem-do-rak-jak-wybrac-najlepszy-krem-do-nawilzenia/

Dlaczego warto nawilżać dłonie?

Odpowiedź jest prosta: aby jak najdłużej zachowały piękny, zdrowy i młody wygląd. Dłonie są naszą wizytówką. Co do tego chyba nikt z nas nie ma żadnych wątpliwości. Zależy nam więc na tym, aby w różnych sytuacjach życiowych wypadać dobrze, wyglądać profesjonalnie czy też z klasą. Same również lubimy czuć się na co dzień zadbane. Dlatego w opiece nad samą sobą również szczególną uwagę przypisujemy opiekowaniu się naszymi dłońmi. Skóra, która je pokrywa jest bardzo delikatna, cienka i krucha. Codziennie narażamy ją na różne zewnętrzne czynniki, które doprowadzają do jej niszczenia. Nie wspieramy jej, gdy stosujemy różnego rodzaju detergenty, a także gdy wystawiamy je na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Stąd tak istotne jest nawilżanie dłoni. Nawet kilka razy dziennie. Szczególnie, gdy na zewnątrz minusowe temperatury lub wielkie upały. Prawda jest jednak taka, że dobrze wyrobić w sobie nawyk codziennego nawilżania skóry naszych rąk. Szybko nam się za to odpłacą idealnym wyglądem.

Jak prawidłowo stosować kremy nawilżające do rąk?

O co chodzi tak naprawdę w procesie nawilżania skóry dłoni? Przede wszystkim o to, aby dostarczyć jej tak dużo wody, jak tego potrzebuje. Stąd ważne jest, aby wybierać kremy nawilżające bogate w substancje aktywne takie jak gliceryna, mocznik czy kwas hialuronowy. Warto również zwrócić uwagę, czy krem do rąk wspiera również pod tym względem nasze paznokcie. One także potrzebują dużo wody, aby pięknie się prezentować i zdrowo rosnąć.

Jakie jeszcze składniki zawiera dobry krem nawilżający do rąk? Kremy odżywczo-regenerujące powinny wzmacniać naszą barierę hydrolipidową. To ona chroni skórę przed nadmiernym wysychaniem, a jej naruszenie może nawet prowadzić do pękania skóry dłoni. To nie tylko nieestetyczny wygląd, ale również ból, dyskomfort, a nawet utrata pewności siebie. To również zniszczona skóra, która pilnie wymaga od nas działania i ratunku. Dlatego też wśród kosmetyków szukać należy także olejów roślinnych i tłustych wosków, które wzmocnią i odbudują strukturę lipidową w skórze. To błonotwórcze substancje, które zapobiegną jej pękaniu oraz ochronią przed działaniem czynników zewnętrznych. Dodatkowo krem z allanoiną czy aloesem również doskonale wpłynie na nawilżenie i odbudowę naszej skóry dłoni.

Zobacz też: http://www.gminalomianki.pl/warto-stosowac-mgielke-ciala/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here