Powiększanie piersi implantami okrągłymi lub anatomicznymi

Zabieg powiększania piersi implantami to jedna z najczęściej wykonywanych operacji w chirurgii plastycznej. Decydują się na nią panie mające różnego rodzaju problemy i potrzeby. W zależności od preferencji, efekt może być subtelny i naturalny lub też wyraźny i znaczący. Czym różnią się poszczególne rodzaje implantów? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości na temat powiększania piersi implantami okrągłymi i anatomicznymi!

Rodzaje implantów piersi

Powiększanie piersi implantami stawia pacjentkę oraz lekarza przed koniecznością wyboru odpowiedniego wariantu. Najczęściej implanty piersi różnicuje się na dwa sposoby – ze względu na rodzaj wypełnienia oraz ze względu na kształt. W pierwszym wariancie mamy do wyboru implanty wypełnione żelem silikonowym lub też solą fizjologiczną. W drugim implanty dzielimy na anatomiczne (w kształcie łzy, przypominające piersi naturalne i dostosowujące się do ich kształtu) oraz okrągłe (efekt pełnego, okrągłego i uwydatnionego biustu). Warto też wspomnieć, że implanty różnią się także profilem – profil wysoki, który objawia się „kulistym” wyglądem piersi i efektem push-up i profil niski, który wyróżnia szeroka podstawa i bardziej płaska forma.

Kto zajmuje się produkcją implantów piersi? Sprawdź na: https://www.dziennikwschodni.pl/zdrowie/kto-produkuje-implanty-stosowane-w-powiekszaniu-piersi,n,1000181895.html.

Powiększanie piersi implantami okrągłymi lub anatomicznymi – zasady wyboru

Efekt zabiegu zależy od rodzaju implantu, parametrów wkładki, ale również od indywidualnych warunków anatomicznych pacjentki. Kluczowe przy doborze implantu piersi jest bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta, dlatego warto zdać się na rekomendacje lekarza chirurgii plastycznej, który doradzi odpowiedni wariant. Jeśli jednak stoisz przed decyzją, jakie implanty wybrać, to weź pod uwagę kilka aspektów:

  • implantom okrągłym towarzyszy wyższe ryzyko powstania fałdu skórnego na piersi;
  • wkładki z roztworem soli fizjologicznej mogą sprawić, że piersi nie będą prezentować się naturalnie;
  • implanty z żelem silikonowym zapewniają bardziej naturalny efekt;
  • żel silikonowy ma dobry profil bezpieczeństwa i minimalizuje ryzyko wycieku;
  • implanty anatomiczne dostępne są w większej ilości rozmiarów i kształtów;
  • implanty okrągłe polecane są paniom o pełnym biuście, które chcą go podnieść, ujędrnić i podkreślić;
  • u pań o bardzo małych piersiach i szczupłej budowie ciała zaleca się implanty anatomiczne;
  • rekonstrukcja piersi, pseudoptoza, słabo wykształcony dolny biegun, pierś bulwiasta to najważniejsze wskazania do zastosowania implantu anatomicznego;
  • jeśli głównym celem jest podniesienie piersi, lepszym wyborem będą implanty okrągłe.

Artykuł powstał przy współpracy redakcji portalu kliniki.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here