Co to jest manicure hybrydowy? Czy warto go zrobić?

Istnieje wiele różnych metod stylizacji paznokci, jednak jedną z najbardziej popularnych w ostatnim czasie jest manicure hybrydowy. Jeśli jeszcze nie poddawałaś się temu zabiegowi i nie wiesz, na czym polega, to świetnie trafiłaś! W tym artykule dowiesz się wszystkiego o hybrydach oraz przekonasz się, czy zabieg warto wykonać.

Skąd wzięła się hybryda?

Jak sama nazwa wskazuje, manicure hybrydowy to ulepszenie zwykłych lakierów winylowych poprzez dodanie do nich specjalnych składników utwardzających. Dzięki nim manicure jest wyjątkowo trwały, ponieważ tworząca się na płytce powłoka z lakieru, poprzez jej utwardzenie jest odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Dodatkowo lakiery hybrydowe cechuje także wyjątkowa głębia koloru i niesamowity połysk. Paznokcie pomalowane hybrydami są więc naturalnie błyszczące i mają intensywną barwę. Co więcej, dzięki twardej powłoce skutecznie chronią paznokcie, przez to wiele osób mających kruchą płytkę decyduje się na nałożenie hybryd.

Kiedy warto wykonać zabieg?

Manicure hybrydowy można wykonać na co dzień, lub na specjalną okazję. To najczęściej wybierana metoda stylizacji paznokci na ślub. Jeśli więc planujesz swój ślub, lub idziesz na wesele, koniecznie poszukaj ofert na manicure hybrydowy. Taka stylizacja będzie idealny dopełnieniem makijażu ślubnego. Pamiętaj jednak, że zabieg różni się znacznie od malowania paznokci tradycyjnym lakierem. Wymaga bowiem znacznie większej precyzji, ostrożności i nakładania kolejno warstw oraz ich utwardzania.

Czy można wykonać zabieg samodzielnie?

Wykonanie manicure hybrydowego wymaga odpowiedniej precyzji i doświadczenia. Oczywiście jest możliwość zrobienia go samodzielnie, ale niezbędny będzie do tego odpowiedni sprzęt. Zakup niezbędnego sprzętu, odpowiednich preparatów i co najważniejsze przynajmniej kilku kolorów lakierów to nie mały wydatek. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest udać się na zabieg do salonu. Należy bowiem podkreślić, że samodzielnie ciężko nakłada się lakier precyzyjnie, a zalanie skórek może naprawdę przynieść wiele szkód. W końcu warstwa lakieru hybrydowego jest utwardzana, a to może przyczynić się do pojawienia podrażnień i innych dolegliwości skórnych.

Wybierając salon manicure, również warto mieć to na uwadze, ponieważ tylko profesjonalnie wykonany zabieg daje gwarancję bezpieczeństwa i jakości. Dlatego też szukając specjalistów w swojej okolicy, warto zajrzeć na https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/manicure-hybrydowy/warszawa/mokotow, gdzie znajdziemy wiele salonów z potwierdzonymi opiniami. Komentarze dotychczasowych klientek to najlepszy dowód na jakość usług. Wybierając sprawdzony salon, zyskujesz gwarancję bezpiecznie i profesjonalnie wykonanego zabiegu, co przełoży się również na jego trwałość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here