Wzory na paznokciach wykonane z użyciem przedmiotów codziennego użytku

Samodzielne wykonywanie manicure hybrydowego jest rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez kobiety. Okazuje się, że oprócz dobrej lampy i porządnych, markowych lakierów, nie są potrzebne żadne profesjonalne sprzęty, aby wykonać ładne wzory paznokci. Jakie drobiazgi, które każdy ma w domu, można wykorzystać do zdobień na paznokciach?

Gąbki kuchenne – idealne do cieniowania

Jeśli marzą ci się efektownie wykonane smugi kolorowego lakieru na jednolicie pomalowanej płytce paznokcia, możesz pokusić się o wykorzystanie czystego kuchennego zmywaka do tego celu. Sprawdzi się też gąbeczka do makijażu lub inny kawałek czystej gąbki. Ważne, aby nie pozostawiała po sobie żadnych okruszków czy pyłków – w przeciwnym razie wzory paznokci zrobione z jej pomocą będą nieestetyczne i nie utrzymają się na płytce. Gąbkami wykonuje się ciekawe efekty rozmycia, ombre, siateczkowe odciski – bardzo pożądane w wielu współczesnych stylizacjach.

Patyczki, wsuwki, szpilki…

Profesjonalne stylistyki paznokci do wykonywania precyzyjnych zdobień wymagających rysowania kształtów używają sond. Jednak niektóre wzory paznokci można wykonać, po prostu zanurzając końcówki różnych przedmiotów w lakierze i wodząc nimi po płytce paznokcia. Świetnie sprawdzają się do tego celu wykałaczki lub patyczki do szaszłyków, głównie z uwagi na swój jednorazowy charakter. Można także robić zdobienia przy pomocy szpilki zakończonej kulką, starego długopisu, wsuwki z zaokrągloną końcówką czy innych tego rodzaju przedmiotów cechujących się spiczastymi czubkami.

Słomkowe fantazje

Zdecydowanie warto poznać ten prosty trick na wzory paznokci przypominające smugi dymu lub pędzel z farbą umoczony w wodzie. Takie zdobienia świetnie prezentują się w różnych zestawieniach kolorystycznych. Białe smugi dymu na błękitnym paznokciu, neonowe kolory wijące się na czarnej płytce… Czasem najpiękniejsze zdobienia to nie te precyzyjnie wyrysowane przy pomocy sond do paznokci, ale właśnie te pozornie bezładne, których nigdy nie uda się powielić w identyczny sposób. Po nałożeniu dwóch warstw podstawowego koloru należy wybrać kolor zdobienia i nałożyć go w postaci kresek wyrysowanych patyczkiem. Warto te smugi spryskać nail cleanerem, żeby nieco łatwiej się rozmywały, a następnie przez słomkę dmuchać w płytkę, w pewien sposób sterując kierunkiem rozprzestrzeniania się lakieru. Tak wykonane zdobienie należy utwardzić pod lampą i pomalować topem. Słomką można też odciskać efektowne kółeczka z lakieru i tym sposobem tworzyć fajne bąbelkowe stylizacje!

Dlaczego warto korzystać z przedmiotów codziennego użytku w stylizacjach?

Paznokcie hybrydowe są świetnym pomysłem na to, aby uzyskać trwały, odporny na odpryskiwanie manicure. Dzięki ofercie lakierów hybrydowych dostępnych w drogeriach manicure hybrydowy jest w zasięgu dłoni każdej z nas – nie potrzeba na to wielkich sum pieniędzy ani specjalnych umiejętności. Wzory paznokci wykonywane w domu początkowo wydają się trudne do osiągnięcia – wymagają precyzji i wypróbowania różnych technik zdobień. I choć sondy do paznokci o różnych końcówkach nie są wcale drogimi przyrządami, to jednak można te wydatki jeszcze bardziej ograniczać, wykorzystując to, co akurat mamy pod ręką, i tym samym tworząc zupełnie nowy wymiar stylizacji! Takie zabawy z hybrydami przy kawie z przyjaciółką lub w zimowy nudny wieczór mogą stać się początkiem wspaniałej, kreatywnej przygody, na której skutek będziemy mieć choćby i codziennie inny wzór na paznokciach, dopasowany do jakiejś okazji lub najlepiej odzwierciedlający nasz obecny nastrój!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here