dieta cytrynowa

Każdy, nawet ten kto nie stosował nigdy diety cytrynowej wie, że cytryna dobrze sprawdza się w oczyszczaniu organizmu.  Jak sama nazwa tej diety mówi, podstawą jej jest oczywiście odżywianie cytrynami, a konkretnie sokiem z niej wyciśniętym. Przede wszystkim ma on za zadanie oczyścić nasz organizm oraz przyśpieszyć metabolizm. Jednak musimy wiedzieć, że jeśli będzie stosowana zbyt długo jako sposób na zgubienie niepotrzebnych kilogramów to może doprowadzić do efektu jo-jo czy anemii. Dietę cytrynową jest to pewnego rodzaju głodówka, posiłki zastępuje nam sok z cytryny. Robimy tak zwaną lemoniadę z rozcieńczonego soku z cytryny i pijemy go po jednej szklance 5 razy dziennie. Sugeruje się by  pierwszą szklankę wypić na czczo, a każdą następną dwadzieścia minut przed posiłkiem. Bardzo ważne jest też, by nie spożywać soli, ponieważ zatrzymuje ona wodę w organizmie. Prawdą jest oczywiście to, że jest to bardzo szybki sposób na zrzucenie wagi. Dzięki tej diecie możemy zgubić nawet 10 kg w 10 dni. Jednak należy pamiętać, że taką dietę stosować można maksymalnie tylko przez dwa tygodnie. Najlepiej będzie jeśli ten detoks nie będzie trwał więcej niż 4 dni. Po tym czasie powinniśmy stopniowo wprowadzać różne produkty spożywcze do swojego codziennego menu.

cytrynowa dieta - czy zdrowa i skuteczna

Co ze sobą niesie tego typu dieta?

Stosując dietę cytrynową usprawniamy nasze procesy trawienne i usuwamy toksyny z naszego organizmu. Jednak koniecznie musimy wiedzieć, że przez jej stosowanie narażamy swoje zdrowie. Gdy nasz organizm nie otrzyma odpowiedniej ilości kalorii, to spowalnia się proces przemiany materii. Bardzo prawdopodobne jest, że pojawi się u nas wtedy efekt jo-jo. Oczywiście podczas diety mogą pojawić się nieprzyjemne dolegliwości takie jak na przykład:  zawroty i bóle głowy, nerwowość, biegunka, nadmierna ospałość, zgaga, nudności. Może pogorszyć się również stan naszej skóry. Bardzo ważne jest, abyśmy podczas diety cytrynowej uważnie obserwowali swoje ciało. Jeśli zauważymy jakiekolwiek niepokojące objawy to konieczne musimy zaprzestać stosowanie tej kuracji.

Dieta cytrynowa i jej skutki uboczne

Gdy tracimy masę ciała to tak naprawdę pozbywamy się wody z organizmu. Pozbywamy się dużej ilości tłuszczu. Mimo tego, że efekty, które otrzymujemy dzięki diecie cytrynowej są ogromne to tak naprawdę przynosi ona więcej szkody niż korzyści. Absolutnie nie zapewnia nam ona składników odżywczych ani witamin. Może natomiast uszkodzić pracę naszego układu nerwowego przez niedobór kalorii.

Więc może i dieta cytrynowa pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale jest to tylko chwilowy efekt. Jest zbyt rygorystyczna dlatego lepiej będzie po prostu zmienić nasze menu. Powinniśmy przede wszystkim wyeliminować produkty zawierające sztuczne konserwanty. Najlepiej natomiast będzie zamienić je na warzywa i owoce. Dodatkowo ważne jest regularne spożywanie posiłków. Do tego powinniśmy także zacząć ćwiczyć i to jest tak naprawdę jedyna droga do tego by uzyskać pożądany efekt.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here