orbitrek

Niedoceniany orbitrek ma mnóstwo zalet, łączy trening kardio z wysiłkiem siłowym. Choć początek może wydawać się trudny z pewnością zostanie on zrekompensowany efektami, które przynosi jego systematyczne używanie. Niewątpliwym plusem jest wszechstronność tego urządzenia, ćwiczyć na nim mogą wszyscy, nawet osoby z problemami stawów i kręgosłupa, gdyż nie obciąża ich. Regularne treningi przyśpieszą metabolizm i sprawią, że pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, pośladków a także ramion.

Orbitrek – czym jest?

Orbitrek to innowacyjne urządzenie do ćwiczeń znane także pod nazwą: rower eliptyczny, trenażer eliptyczny oraz cross-trainer. Efekty po orbitreku są szybko widoczne, ponieważ łączy zalety kilku innych urządzeń: między innymi roweru stacjonarnego, bieżni oraz steppera. Być może nie jest to jedne z najtańszych urządzeń do cardio i interwałów, jednak efekty po orbitreku i ćwiczeń mogą zaskoczyć niejednego sceptyka. Ceny zaczynają się od 500zł wzwyż. Oczywiście możemy trafić na bardziej korzystną ofertę promocyjną. Orbitrek wyposażony jest w specjalistyczny wyświetlacz i komputer. Orbitrek umożliwia ustawienie takich parametrów, jak: czas, prędkość, dystans, tętno, plan ćwiczeń, ilość spalonych kalorii, co pozwala uzyskać szybkie efekty na orbitreku. Orbitrek umożliwia ćwiczenia polegające na ruchach podobnych do poruszania się na nartach biegowych i rowerze. Aby efekty po orbitreku były wyraźne, trzeba dążyć do tego, by przedział tętna wynosił 80-80% tętna maksymalnego (HR). W czasie wykonywania ruchów trzeba zachować właściwą sylwetkę polegającą na prostych plecach, uniesionej głowie i stopach mocno osadzonych na pedałach.

trening z orbitrekiem - skuteczny

Jakie efekty daje trening na orbitreku?

•Szybka redukcja tkanki tłuszczowej, godzina ćwiczeń pozwala spalić nawet 350 do 500 kcal
•Poprawa kondycji mięśni, zwiększenie wydolności organizmu
•Wzmocnienie mięśni nóg, pośladków, brzucha
•Ochrona stawów przed przeciążeniem
•Lepsze samopoczucie

Zasady wykonywanych ćwiczeń

1.Najważniejsze jest zapoznanie się z prawidłową techniką używania, w tym celu dokładnie przeczytaj instrukcje urządzenia lub zapytaj personel pracujący na siłowni.
2.Nigdy nie zapominaj o odpowiedniej rozgrzewce, by odpowiednio przygotować mięśnie, jej brak może spowodować kontuzję lub urazy.
3.Kolejną ważną rzeczą jest prawidłowa pozycja, zapewniająca stabilność oraz komfort ćwiczeń.
4.Na lekko ugiętych nogach wejdź na urządzenie, chwyć ruchome ramiona, wyprostuj plecy, twój wzrok powinien być kierowany na wprost bez pochylania głowy. Pamiętaj by się nie garbić, ani nie ściskać zbyt mocno ramion orbitreka.
5.Wykonuj ćwiczenia minimum przez 30 min, 3-4 razy w tygodniu, prędkość oraz opór możesz regulować w zależności od wytrenowania oraz stażu. Najlepsze tętno do spalania kalorii to 70-80 % Twojego maksymalnego tętna. Ćwiczenia z takim tętnem najlepiej spalą tkankę tłuszczową. Nie zapominaj na koniec o ochłonięciu w tym czasie ćwicz spokojnie i stopniowo obniżaj prędkość.

[Głosów:5    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here