Fotel skandynawski – must have każdego wnętrza

0
1588

Mija już kolejny sezon, a styl skandynawski cieszy się niegasnącą popularnością. Wynika to z potrzeby bliskości ze światem natury, a jednocześnie dążeniem do osiągnięcia nietuzinkowych aranżacji, będących spójną mieszaniną nowoczesnego wzornictwa i tradycji. Nieodłącznym dodatkiem wnętrz skandynawskich jest fotel, dlatego zanim zdecydujemy się na dany model, przyjrzyjmy się bogatej ofercie tych wyjątkowych mebli.

Ogranicza nas jedynie wyobraźnia!

Istnieje nieskończona ilość foteli skandynawskich, dopasowanych do indywidualnych aranżacji, gustów i potrzeb. Zanim skoncentrujemy się na walorach estetycznych i stylu, warto zadać sobie kilka podstawowych pytań praktycznych: do jakiego pomieszczenia dedykowany jest mebel, czy fotel ma mieć podłokietniki, jak wiele czasu w nim spędzamy i jakie dodatkowe funkcje powinien posiadać.

Wśród licznych kategorii foteli skandynawskich można wyróżnić kilka najważniejszych, ze względu na przeznaczenie oraz sposób wykonania. Są więc do wyboru modele tzw. uszaki, zabudowane z komfortowym oparciem, fotele stricte do gier, gamingowe, bujane, wiszące, rozkładane i z podnóżkami – idealne do relaksu. Kiedy już określimy przeznaczenie naszego wymarzonego siedziska, poświęćmy chwilę na analizie stylu naszego wnętrza.

Skandynawski… czyli jaki?

Styl skandynawski, czyli północny, charakteryzuje się zastosowaniem naturalnych surowców, jasnych barw, minimalizmem oraz dodatkami hand – made. Znawcy tego wzornictwa wyodrębniają kilka odmian: styl folk, gustawiański, chic i new oraz dark nordic. Odmiany te różnią się stopniem odniesienia do tradycji i stopniem rozświetlenia wnętrza. Większość foteli niezależnie od odmiany, jest tapicerowana – i w tym tkwi esencja ich skandynawskiego stylu. Dominują tu przyjemne w dotyku naturalne tkaniny w jasnych kolorach, takich jak: różowy, niebieski, musztardowy, morski oraz beżowy. Kolejnym wyznacznikiem skandynawskiego stylu jest funkcjonalność – to właśnie ona czyni go tak cenionym na całym świecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here