Manekiny całopostaciowe? Może tylko głowa manekina? Co przyda się u Ciebie?

Osoby prowadzące własny punkt handlowy lub zajmujące się obsługą klienta doskonale zdają sobie sprawę z tego jak ważna jest odpowiednia promocja posiadanego asortymentu. Przekłada się ona bowiem bezpośrednio na zarobki ze sprzedaży. Jak wybrać odpowiedni model?

Manekiny całopostaciowe – charakterystyka

Manekiny całopostaciowe to modele najczęściej wybierane podczas urządzania sklepowej witryny. Ich gabaryty pozwalają na wyeksponowanie przedstawicieli różnych grup odzieży. W efekcie uzyskuje się pełną stylizację, którą klient może od razu po zakupie zastosować u siebie. Właśnie dlatego posiadanie takiego manekina ma realne przełożenie na zyski sklepu. Właściciel lub manager musi jedynie zdecydować jakiej płci mają być takie kukły, a także z jakiego mają zostać wykonane materiału. Ostatnią kwestią będą ich kolory jak i posiadanie lub brak zaznaczonych rysów twarzy i wyraźnie zakreślonych kształtów. Manekiny całopostaciowe będą bardzo dobrym rozwiązaniem również do wnętrz punktów handlowych. Oczywiście jedynie wtedy, gdy pozwoli na to dostęp do wolnej przestrzeni.

Głowa manekina – dla kogo będzie odpowiednia

Głowa manekina to zupełne odejście od kukieł całopostaciowych. Sprawdzą się one w sklepach mających w swojej ofercie różnego rodzaju dodatki do stroju. Mowa tutaj tak o odzieży zimowej: czapki, kominy, apaszki, szale, nauszniki. Tej sportowej: kaski do różnych dyscyplin, gogle, ochraniacze szczęki, opaski, okulary rowerowe, czy chusty. Odzieży codziennej: kapelusz słoneczny, okulary przeciwsłoneczne, apaszki, czy np. czapki z daszkiem. Te wszystkie elementy to przykłady. Sprzedawcy mogą umieścić na głowie manekina wszystko co uznają za stosowne. W sklepach jubilerskich może to być również biżuteria. Warto jednak zaznaczyć, że w celu jej ekspozycji używa się nieco innych manekinów. W większości nazywanych ekspozytorami. Ustawia się je zarówno na witrynie jak i we wnętrzu punktu. Przykłady można znaleźć chociażby na stronie producenta takiego jak https://sklep.moremannequins.pl/ekspozytory-glowy.84. Warto zapoznać się z taką stroną przez rozpoczęciem poszukiwań w sklepach stacjonarnych, ponieważ zazwyczaj to on-line jest znacznie większy wybór, a także możliwości personalizacji. Przekładając wirtualne katalogi uzyskuje się również więcej czasu na podjęcie właściwej decyzji zakupowej także pod kątem finansowym. Jedyne na co trzeba uważać, to opcje dostawy, a także czas oczekiwania na produkt. O te dwa aspekty warto dopytać telefonicznie jeszcze przez złożeniem zamówienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here