Gdzie zorganizować dziecięce urodziny?

Gdy zbliżają się urodziny dziecka, rodzice zaczynają planować z tej okazji przyjęcie. Często w takich momentach pojawia się pytanie, gdzie najlepiej zorganizować tego rodzaju imprezę. Oto kilka najpopularniejszych wariantów.

Dom

Dawniej sprawą oczywistą było, że urodziny dla dzieci organizuje się we własnym domu. Do tej pory wiele rodzin praktykuje taki zwyczaj. Impreza w domu zwykle trwa dłużej niż w wynajętym lokalu, dzieci często mają więcej swobody, a jeśli pojawią się obawy związane z opieką nad większą grupą maluchów, można wynająć animatora, który wypełni dzieciom czas.

Rozwiązanie to ma posiada jednak zwykle pewne ograniczenia wynikające choćby z ilości dostępnego miejsca. Dom lub mieszkanie nie zawsze jest w stanie pomieścić określoną liczbę gości. Trzeba też pamiętać, że grupa nawet kilkorga dzieci może wprowadzić sporo chaosu. Minusem jest też konieczność większego nakładu pracy związanego z przygotowaniami (zakupy, sprzątanie, dekorowanie, przyrządzenie przekąsek).

Sala zabaw

Zdecydowanym najpopularniejszą opcją, na którą decyduje się dziś większość rodziców, są urodziny dla dzieci w sali zabaw. Wynajęcie takiego miejsca to nie problem – w niemal każdej miejscowości działa tego rodzaju punkt, w którym można zorganizować od A do Z kinderbal. Zabawa zwykle trwa około 2-3 godzin – w tym czasie dzieci spędzają czas pod okiem opiekuna, który proponuje im rozmaite zabawy.

Przygotowanie urodzin dla dzieci w sali zabaw ogranicza się najczęściej do zaproszenia gości i zapewnienia tortu. Niewielki posiłek (słodycze, owoce, napoje) zwykle wliczony jest do ceny. Rodzice mają też możliwość dokupienia dodatkowych usług z oferty, jak np. malowanie twarzy, skręcanie balonów czy robienie waty cukrowej. Alternatywą dla sali zabaw mogą być urodziny w parku trampolin, kinie lub na basenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju

Park lub ogród

Urodziny dla dzieci nie muszą być organizowane w zamkniętym pomieszczeniu. Świetną opcją, zwłaszcza dla kilkulatków, jest przyjęcie na świeżym powietrzu. Może mieć to formę ogniska, wycieczki za miasto, pikniku w parku czy na plaży lub po prostu zabaw w przydomowym ogrodzie.

Kinderbal pod gołym niebem jest z pewnością dużą atrakcją. Warunkiem zorganizowania urodzin na zewnątrz jest jednak odpowiednia pogoda. Jeśli ta nie pokrzyżuje planów, przyjęcie może okazać się niezapomnianym przeżyciem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here