aparat na zęby

Nasze zęby rzadko kiedy podobają się nam w stu procentach. Wszelkie mankamenty uzębienia możemy jednak skutecznie zwalczać, o ile spróbujemy skorzystać z właściwych usług gabinetów medycyny estetycznej i gabinetów stomatologicznych. Zacznijmy od wyleczenia swoich zębów. Pozbądźmy się wszystkich dziur i ubytków, decydując się na umieszczenie w nich praktycznych plomb. Jeżeli obawiamy się bolesności takich zabiegów, zawsze mamy prawo skorzystać z płatnego znieczulenia, dzięki któremu każda wizyta w gabinecie stomatologicznym zakończy się dla nas pomyślnie.

Nieodpowiedni odcień zębów błyskawicznie zmienimy w domowych warunkach, korzystając z wybielających past, płynów czy pasków naklejanych bezpośrednio na płytkę. A co możemy zrobić z krzywym zgryzem? W jaki sposób jesteśmy w stanie go wyprostować? Oczywiście tylko i wyłącznie z pomocą dobrze dopasowanego do naszej szczęki aparatu ortodontycznego. Ile kosztuje aparat na zęby? Od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Zapoznajmy się z jego różnymi odmianami i wybierzmy dla siebie tą najlepszą.

Aparaty ruchome – czy one działają?

Stały aparat ortodontyczny to poważna inwestycja. Wydamy na niego przeważnie od tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych, musząc jednocześnie płacić za comiesięczne wizyty w gabinecie ortodontycznym i ewentualne naprawy drucików. Aparat ruchomy wydaje się być zatem korzystną alternatywą dla stałej maszyny. Pamiętajmy jednak, że jest on dedykowany wyłącznie najmłodszym pacjentom.

zęby

Zazwyczaj poleca się go osobom w wieku od czwartego do maksymalnie dwunastego roku życia. Na tym etapie zęby mleczne powinny zostać dobrze rozmieszczone w szczęce, przygotowując odpowiednią ilość miejsca dla zębów stałych. Dzieci, które mają problemy z krzywym zgryzem, rzadko kiedy mogą skorzystać ze stałych aparatów ortodontycznych, dlatego te ruchome są dla nich jedynym ratunkiem.

Takie leczenie bywa naprawdę skuteczne, choć jego efektywność zależy w głównej mierze od samego pacjenta i jego rodziców. Najważniejsze jest bowiem to, aby dziecko nosiło regularnie taki aparat i nie zdejmowało go w chwili, gdy akurat rodzice nie będą na nie patrzeć. Kluczowe są także regularne wizyty w gabinecie ortodontycznym. Dzięki nim lekarz może mieć pełną kontrolę nad przebiegiem leczenia.

Jak działają aparaty stałe?

Jeżeli jednak wspaniały okres młodości już dawno mamy za sobą, a krzywego zgryzu wciąż nie udało nam się wyprostować, mimo iż przez długie lata mieliśmy okazję nosić aparat ruchomy, musimy koniecznie zdecydować się na założenie aparatu stałego. Tak naprawdę w każdym wieku mamy prawo w niego zainwestować. Niezależnie od tego, czy zbliżamy się do trzydziestki, czy już dawno temu ukończyliśmy czterdziesty rok życia, w każdym momencie możemy zadbać o wygląd swoich zębów i przede wszystkim zająć się swoim krzywym zgryzem.

Aparat stały powinien nam w tym pomóc, jednak jeśli nasza wada jest wyjątkowo nietypowa i wynika z niewłaściwego ułożenia szczęki czy żuchwy, będziemy musieli skorzystać dodatkowo z pomocy chirurga. Dopiero potem rozpoczniemy właściwe leczenie, czyli udamy się już bezpośrednio do wybranego wcześniej ortodonty. Stworzy on dla naszych zębów idealny aparat i założy go nam w momencie, gdy pozbędziemy się wszystkich ubytków i oczyścimy płytkę z kamienia nazębnego. Ile kosztuje aparat na zęby? Zapłacimy za niego mniej więcej dwa tysiące złotych lub, jeżeli krzywy zgryz tyczy się górnej i dolnej szczęki – dwa razy więcej. Taka inwestycja tylko nam się opłaci. Nie bójmy się zatem zainwestować w swoje zęby.

ile kosztuje aparat na zęby

Jak jeszcze możemy zadbać o swoje zęby?

Gdy już pozbędziemy się swojego krzywego zgryzu i wreszcie odzyskamy idealnie proste ząbki, na pewno z przyjemnością będziemy się do wszystkich uśmiechać. Zaczniemy być dumni z prezencji swojego uzębienia, choć może ona na nowo zostać zaburzona, jeśli przestaniemy o nią dbać. Róbmy to codziennie. Każdego dnia koniecznie pamiętajmy o przynajmniej dwukrotnym oczyszczeniu zębów. Zabieg zawsze rozpoczynajmy od zastosowania nici dentystycznej i przesuwając ją między przestrzeniami, usuwajmy z nich resztki żywności.

Miękką szczoteczką masujmy zęby i dziąsła, wykonując ruchy wymiatające, dzięki którym skuteczniej usuniemy kamień nazębny. Korzystajmy również z płynów przeznaczonych do płukania jamy ustnej, które doskonale odświeżają oddech i jednocześnie usuwają z jamy ustnej liczne bakterie i grzyby. Codzienna pielęgnacja to podstawa dobrego wyglądu zębów. Jeżeli będziemy w ten sposób je czyścić, na pewno już zawsze będą się wspaniale prezentować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here