ile gotować ziemniaki

Kobiety są znacznie lepszymi kucharzami niż mężczyźni. Wynika to chyba z przyzwyczajeń kulturowych. Już młode dziewczynki przyucza się, by umiały ugotować zupę czy usmażyć mięso. Sprzątanie i inne czynności pielęgnacyjne takie, jak mycie kabiny prysznicowej w łazience to też domena pań. Kobieta jest także o wiele lepiej poinformowana w kwestii prania firanek. Ona lepiej orientuje się, że z tak delikatnymi tkaninami należy obchodzić się bardzo ostrożnie, bo inaczej mogą się one zagotować i ulec pomarszczeniu. Zresztą firanka, która wygląda, jak harmonijka na pewno nie nadawałaby się do tego, żeby powiesić ją w oknie.

Kobiety mają również lepszy zmysł estetyczny, w związku z tym łączą ze sobą kolory, które świetnie ze sobą współgrają. Mężczyźni mają w tej kwestii jakiś defekt, bo dostrzegają tylko podstawowe kolory, nie rozróżniając zupełnie ich odcieni. Dla faceta niebieski to po prostu niebieski, a nie morski, czy turkusowy. On nie uznaje takich barw. Panie lepiej radzą sobie z takimi pracami jak prasowanie czy pranie ubrań.

W pierwszym przypadku obsługa żelazka nie ma przed nimi tajemnic

One doskonale wiedzą jaką temperaturę prasowania nastawić, żeby nie spalić ubrania. Użycie nawilżacza i spryskanie ubrań parą również wychodzi im sprawniej. Typowy mężczyzna potrafi prasować jedną nogawkę nawet kilka minut, nie dostrzegając przy tym naprawdę widocznych zagnieceń. Kobieta nie dość, że zrobi to szybciej, to na dodatek o wiele staranniej.

Dostrzeże przy tym, że tutaj przydałby się kancik, a tam niewielka zakładeczka. Nic zatem dziwnego, że to płeć piękna uchodzi za znawcę mody. Panie chcą wyglądać pięknie i schludnie przy każdej okazji. Niepotrzebne są im nawet markowe ubrania. By wyglądać olśniewająco, potrzebują jedynie stylowych dodatków. A co się do nich zalicza? Może to być ładna bransoletka czy stylowy naszyjnik. Mile widziana jest też gustowna torebka, czy buty na wysokim obcasie.

ziemniak

Pranie też nie kończy się katastrofą, gdyż panie pamiętają o tym, by oddzielać kolorowe rzeczy od białych. Materiał, z którego wykonane jest ubranie też ma dla nich istotne znaczenie i dobrze wiedzą o tym, by dodawać do delikatnych rzeczy płyn zmiękczający. A gdy rzecz absolutnie nie nadaje się do prania w pralce, robią to ręcznie. Mężczyźni rzadko zwracają uwagę na takie niuanse, więc wychodzą z tego komiczne sytuacje. Na przykład wszystkie rzeczy zafarbują na różowo lub kaszmirowy sweterek skurczy się do rozmiarów ubranka dla lalek.

Faceci są o wiele lepszymi znawcami w takich dziedzinach jak motoryzacja czy prace domowe. Oni potrafią samodzielnie wymienić olej w samochodzie czy zmienić przebitą oponę. Nie panikują, gdy auto nie chce odpalić, bo pierwsze co robią, to zaglądają pod maskę i samodzielnie chcą usunąć usterkę. Nie mają problemów z wyprzedzaniem na światłach czy parkowaniem wozu. Są pewniejsi w tym, co robią i mają więcej zimnej krwi.

Zresztą samochody to ich konik, bo dbają o nie lepiej niż o cały dom. Są bardziej pedantyczni w stosunku do nich i potrafią zauważyć nawet najmniejszą rysę czy wgniecenie.
Drugim konikiem mężczyzn są prace domowe. Potrafią oni samodzielnie usunąć awarię oświetlenia, bo lepiej znają się na elektryce. Gdy zetnie się żarówka czy wywali korki, oni pędza do puszki, by sprawdzić, który z bezpieczników jest winny awarii.

Natomiast wymiana żarówki może nie jest zbyt skomplikowana, lecz panie tłumaczą się, że jest to typowe zajęcie. Przecież najpierw należałoby wejść na krzesło, a od tego może zakręcić się w głowie. Mężczyzna to w końcu silniejsza płeć i jemu nie przeszkadza ani wysokość, ani to, że przy wkręcaniu żarówki można złamać paznokieć.

ziemniaki

Płeć brzydka, czyli mężczyźni lepiej też radzi sobie z wszelkimi remontami i drobnymi naprawami. Wymiana syfonu czy całego zlewu nie jest dla nich czarną magią. Lepiej, żeby zajął się tym ktoś z doświadczeniem, bo w przeciwnym wypadku kuchnia czy łazienka mogłaby zamienić się w jezioro. Układanie płytek w kuchni czy malowanie pokoju to także typowo męskie zajęcie. Panie nie garną się do tego typu prac, bo wiedzą, że ich mężowie zrobią to o wiele dokładniej i profesjonalniej.

Są świetni w tym, co robią, więc nie należy im w tym przeszkadzać. Poza tym złośliwe docinki małżonek mogłyby urazić ich dumę. Panie wiedzą o tym, że lepiej jest wstrzymać się z komentarzami, bo wtedy ma się pewność, iż remont zostanie ukończony. Poza tym trzeba pogodzić się z tym, że nie wszyscy faceci wiedzą ile gotować ziemniaki lub jak upiec pyszny sernik. Natura tak to wszystko urządziła, że obie płcie uzupełniają się wzajemnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here