ile zarabia stewardessa

Praca to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużą część swojego życia, w związku z czym niezwykle istotnym jest, aby sprawiała nam satysfakcję oraz atmosfera tam panująca, była na tyle dobra, abyśmy nie mieli problemu z codziennym przychodzeniem do niej. Niestety bardzo często słyszy się o tym, że w miejscu pracy nie dzieje się dobrze, że ludzie są nieżyczliwi w stosunku do siebie i rzucają sobie przysłowiowe kłody pod nogi. Utrudnianie życia pracownikom ma też miejsce ze strony szefostwa, co oczywiście nosi nazwę mobbingu.

Sytuacja taka niejednokrotnie przyczynia się do frustracji, a co za tym idzie, pracownik przestaje być wydajny, mniej się angażuje, a ostatecznie kończy się to z reguły zmianą przez niego miejsca pracy. Są również osoby, dla których zmiana pracy nie jest tak oczywistym rozwiązaniem. Być może wynika to z braku wiary we własne możliwości lub też sytuacji życiowej, w której się znajdują. Bez względu na to, co jest powodem ich decyzji o pozostaniu, ostatecznie kończy się to podupadnięciem na zdrowiu, co jest spowodowane długotrwałym stresem.

Jest też spora rzesza ludzi, którzy mają to szczęście, że ich praca sprawia im satysfakcję i bez problemu każdego dnia się do niej udają. Po pierwsze zakres obowiązków, jaki wykonują, jest dla nich interesujący, ponadto atmosfera w pracy jest przyjacielska, co z całą pewnością sprzyja wydajności pracowników, a dodatkowo zarobki są na tyle satysfakcjonujące, że pracownicy nawet nie myślą o tym, aby szukać innej pracy. Taka sytuacja jest marzeniem niejednej osoby, w związku z czym pracownicy wciąż poszukują odpowiedniego miejsca dla siebie, w którym będą czuć się doceniani i szczęśliwi.

w samolocie

Kolejnym ważnym aspektem w życiu wielu osób jest prestiż wykonywanego zawodu. Jakie zawody zatem, uznawana są za najbardziej prestiżowe? Z całą pewnością jednymi z bardziej prestiżowych zawodów są między innymi te, które wymagają ujawnienia swojego wizerunku, czyli w tym wypadku chodzi o prezenterów telewizyjnych czy też dziennikarzy zarówno telewizyjnych, jak i radiowych. Kolejnymi zawodami, które wybierają mężczyźni, ale jak się okazuje coraz częściej również kobiety, są te z branży IT.

Przede wszystkim, ze względu na ogrom możliwości w tej branży oraz pokaźne zarobki, które jak wiadomo, zajmują najwyższe miejsca w piramidzie oczekiwań pracowników. Praca architekta, lekarza, czy również naukowca, to od lat zawody, które są bardzo respektowane przez społeczeństwo. Jak wiadomo, najwięcej możliwości poruszania się po ryku pracy mają osoby, które znają biegle obce języki. Bardzo często okazuje się, że znajomość obcego języka jest tak pożądana, że dany pracodawca jest skłonny zatrudnić osobę bez doświadczenia i wszystkiego ją nauczyć, jedynym warunkiem jest tylko biegła znajomość przez nią języka obcego.

Ostatnimi czasy sporym powodzeniem, cieszą się zawody pilotów wycieczek, rezydentów czy też stewardess bądź stewardów. Wiele młodych osób decyduje się na wykonywanie tych zawodów, gdyż wymagają one bycia w ciągłych rozjazdach, co z punktu widzenia osób posiadających zobowiązania, czyli rodziny, jest niemożliwe do pogodzenia, natomiast z punktu widzenia młodych osób, jest niesamowicie atrakcyjne. Praca stewardessy, to marzenie wielu dziewczyn.

stewardessa

Zwiedzanie świata, piękny ubiór służbowy, no i przede wszystkim prestiż to coś, co zdecydowanie sprawia, że coraz więcej młodych kobiet decyduje się na podjęcie pracy, właśnie jako członek załogi samolotu. Kolejnym aspektem, jest oczywiście wynagrodzenie takiej stewardessy. Wiele osób, zadaje sobie pytanie, ile zarabia stewardessa, gdyż w związku z faktem, jak trudno do takiej pracy się dostać i jak absorbujące jest to zajęcie, wydawać by się mogło, że stewardessy zarabiają niebotyczne kwoty. Jak się okazuje, nie do końca tak to wygląda.

Przede wszystkim, wysokość zarobków, jest uwarunkowana tym, w jakiej korporacji dana stewardessa pracuje oraz na jakich trasach lata. Jeżeli są to trasy np. 2 godzinne, które nie wymagają od niej długich pobytów poza miejscem zamieszkania, to zarobki takiej osoby, będą niższe od tych, gdzie loty są na przykład kilkunastogodzinne, co wiąże się z częstym przebywaniem poza domem i wieloma wyrzeczeniami.
Ponadto trzeba zwrócić uwagę na fakt, że praca stewardessy, to nie tylko ładny wygląd i uśmiechanie się do pasażerów. Te osoby są odpowiedzialne za utrzymywanie porządku na pokładzie, obsługiwanie pasażerów, dbanie o ich komfort oraz często sprzedaż produktów na pokładzie samolotu, co jak się okazuje potrafi być bardzo męczące i stresujące.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here