ile można dorobić do renty

Renta w Polsce nie jest wysoka, dlatego wiele osób zastanawia się czy by nie dorobić sobie do renty, ale boją się, że ZUS wezwie ich na komisie i im tą rentę zabierze. Sytuacje mogą być bardzo różne i wszystko zależne będzie od tego, czym chcemy się zajmować. Jeśli ktoś ma poważną wadę wzroku i na to dostał rentę, a nagle okazuje się, że taka osoba jeździ samochodem, jako kurier to coś tu jest nie tak. To jeden z wielu przykładów, dlatego trzeba być ostrożnym w tym, co się robi żeby nie stracić renty. Chodzi też o to, że nie ma tak dobrze, że możemy zarabiać dodatkowo ile chcemy. Tutaj również są obostrzenia i jeśli przekroczymy ustalone limity to czekają nas konsekwencje.

Ile można dorobić?

To ile można dorobić zależne jest od tego, jaka jest przeciętna pensja w Polsce. Im jest wyższa tym mamy lepszy przelicznik, dlatego warto się tym zainteresować. Zasadniczo wygląda to tak, że można będzie dorobić sobie przeszło trzy tysiące złotych bez obawy, że renta zostanie nam zmniejszona albo zawieszona. Gdyby się okazało, że zarobiliśmy powyżej trzech tysięcy złotych, ale nie więcej niż 5800 złotych to wtedy mamy rentę zmniejszoną o przekroczenie 70% przeciętnego wynagrodzenia na miesiąc.

Gdyby ktoś przekroczył wspominane 5800 złotych na miesiąc brutto to wtedy renta jest całkowicie zawieszana. Mało, komu udaje się osiągnąć taki wynik, dlatego warto podejmować dodatkową pracę o ile mamy takie możliwości. Wiele zarobić nie można, ale jeśli renta wynosi 1000 złotych to na pewno dorobienie sobie drugiej takiej kwoty to już będzie coś i warto to wykorzystać.

na rencie

Podjęcie pracy

Zanim podejmiemy pracę trzeba będzie dokładnie wyliczyć ile mamy zarabiać. Nie chcemy przecież mieć później przez to problemów, bo się okaże, że przekroczyliśmy limit o klika złotych. Warto liczyć, dowiadywać się czy przypadkiem przepisy się nie zmieniły i czy ta kwota nie jest wyższa albo nie jest niższa. W ten sposób jesteśmy bezpieczni i wiemy, że na pewno zarobimy na tyle dużo żeby się utrzymać, ale na tyle mało żeby nie mieć problemów z zawieszeniem albo zmniejszeniem renty. Dzięki internetowi można być na bieżąco z takimi informacjami, dlatego warto się dowiadywać wszystkiego.

Nie podpieramy się tym, co mówią znajomi tylko wszystko sprawdzamy, a wtedy wiemy, że mamy podstawy prawne, które jasno wskazują nam kwoty i wiemy ile można będzie zarobić. To, co mówią nam znajomi bardzo często oznacza stare wiadomości i właściwie szkoda tego słuchać, bo do niczego nam się to nie przyda. ZUS niechętnie patrzy na takie osoby, które sobie dorabiają, dlatego takie osoby mogą często być wzywane na komisje.

Chcą w ten sposób sprawdzić czy nie doszło tutaj do uzdrowienia i wtedy będzie można takie świadczenia zabrać. Musimy się liczyć z tym i musimy być na to bardzo dobrze przygotowani, a wtedy nic nie będzie w stanie nas zaskoczyć. Renta nie wystarcza nam na wiele zwłaszcza przy dzisiejszych cenach żywości czy opłat, dlatego wiele osób, które są rencistami szuka sobie dodatkowego zajęcia. Wiele firm szuka osób na rencie i to z orzeczeniem o niepełnosprawności. To oznacza, że ze znalezieniem pracy problemów mieć żadnych nie będziemy.

Szukamy pracy dla osoby na rencie

Z szukaniem pracy dzisiaj, kiedy brakuje pracowników nie ma problemów. Wiele firm szuka osób na rencie, bo dzięki temu mają dodatkowe dofinansowanie na takie osoby, a to oznacza zysk. Skoro tak jest to i my możemy to wykorzystać i można znaleźć dokładnie taką prace, na jakiej nam zależy. Najważniejsze to znaleźć taką pracę, która będzie dla nas dobrze opłacalna, ale również taką, która nie będzie powodowała, że nasze problemy zdrowotne się pogarsza.

dorobić do renty

To oznacza, że trzeba szukać kogoś, kto zapewni nam w pracy odpowiednie warunki. Najlepiej będzie szukać różnych ofert, dzwonić i się dowiadywać, na co można liczyć. Na pewno w pewnym momencie uda nam się utrafić w taką ofertę, jaka będzie w stanie spełnić wszystkie nasze oczekiwania i wymagania. Wtedy w takiej pracy można będzie zostać bardzo długo aż do samej emerytury. Wszystko oczywiście zależne będzie od tego, kiedy zaczynamy pobierać rentę.

Niektóre osoby robią to od młodych lat. Przez Internet można będzie dotrzeć do różnych ofert. Niektóre prace można będzie wykonywać w domu, a inne na miejscu w jakiejś firmie. Jeśli mamy jakieś wymagania to ustawiamy takie kryteria i wtedy wiemy, co się znajduje na rynku pracy dla nas. Byle tylko była to oferta nieprzekraczająca dozwolonej kwoty, bo wtedy zawsze te dochody nasze będą trochę wyższe i będzie nam się łatwiej żyło.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here