ile trwa okres

Tematy dotyczące miesiączki czyli comiesięcznego krwawienia kobiet budzą bardzo wiele kontrowersji. Niektórzy uważają, że na te tematy w ogóle nie powinno się wypowiadać publicznie, powinno to pozostać tematem tabu. Oczywiście taka postawa nie wzięła się znikąd – w niektórych rejonach świata miesiączka nadal jest tematem o którym nie rozmawia się publicznie i udaje się, że ten problem nie istnieje. Wielu mężczyzn tak dokładnie nie wie, ile trwa okres, a w zasadzie ile powinien trwać, bo to sprawa indywidualna.

Niewątpliwie w naszym kraju występuje duży problem z edukacją seksualną, a edukacja dotycząca miesiączkowania kobiet jest tego częścią. Jest to bardzo smutne, że wielu chłopców dokucza dziewczynkom z powodu tego, że mają one miesiączkę. Ten problem powinien zostać czym prędzej rozwiązany. Potrzeba nam porządnej edukacji seksualnej, a także edukacji na temat dojrzewania dziewczynek i chłopców oraz różnic pomiędzy fizjologię kobiecą i męską.

Miesiączka to sprawa fizjologiczna, jednak dla wielu kobiet te dni są naznaczone dużym cierpieniem. Kobiety często latami cierpią w milczeniu zanim udadzą się do lekarza ginekologa po pomoc. Lekarz ginekolog potrafi wdrożyć skuteczne leczenie. Może pomóc kobiecie, która cierpi na bolesne miesiączkowanie, na przykład przepisując tabletki o działaniu antykoncepcyjnym, które jednocześnie regulują wszystkie sprawy hormonalne w organizmie kobiety.

Oczywiście takie leki to nie cukierki i zanim kobieta zacznie je przyjmować , musi zrobić określone badania. W każdym razie możliwości współczesnej medycyny jeśli chodzi o łagodzenie bólu miesiączkowego są bardzo duże. Kobieta może w aptece lub w każdym sklepie kupić leki przeciwbólowe, nie powinna ich jednak zażywać bardzo długo i bez kontroli lekarza. Podstawa to badanie ginekologiczne i USG dopochwowe. Takie szczegółowe badania są w stanie stwierdzić, co dzieje się w środku, w narządach rodnych kobiety.

okres

Prawidłowa miesiączka powinna trwać kilka dni – od dwóch do pięciu.

Czasami jednak krwawienie niebezpiecznie się przeciąga. Jeżeli jest to zwykłe plamienie, nie musimy bardzo się niepokoić, ale i tak powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Jeżeli natomiast silne krwawienie utrzymuje się dłużej niż kilka dni powinniśmy czym prędzej zgłosić się do szpitala na izbę przyjęć. Taki stan jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia kobiety. W dzisiejszym świecie jeśli chodziło miesiączkę, kobieta ma ogromny wybór różnych środków higienicznych.

Może wybierać spośród różnego rodzaju podpasek. Może także wybrać tampony, które przez wiele kobiet uważane są za wygodniejszą formę zabezpieczenia na czas okresu. Ostatnio pojawiła się nowość – kubeczek menstruacyjny, który szybko podbił serca wielu kobiet. Kubeczek menstruacyjny zbudowany jest z bezpiecznego dla zdrowia materiału. Dodatkowo jest to niezwykle ekologiczny sposób zabezpieczenia, ponieważ przez wiele lat absolutnie nie produkujemy żadnych śmieci.

Jest jednak prawdą, że stosując kubeczek nie musimy obawiać się zespołu szoku toksycznego. Warto, aby rodzice tak wychowywali swojej córki, aby miesiączka nie była dla nich zaskoczeniem. Jednak takie wychowanie powinno być również przeznaczone dla chłopców. Młodzi chłopcy absolutnie nie powinni wyśmiewać się z dziewczynek, które miesiączkują. Często problem występuje w szkole na lekcji wfu.

kobieta

Kiedy dziewczynki są niedysponowane, oznacza to, że właśnie mają miesiączkę i nie ćwiczą na zajęciach. Chłopcy powinni wtedy wykazać się dużym zrozumieniem dla swoich koleżanek. Absolutnie nie powinni się wyśmiewać, kiedy przypadkiem znajdą w szatni lub w innym miejscu podpaski czy tampony. Miesiączka to absolutnie normalna sprawa dla połowy mieszkańców tego globu – dla kobiet. Miesiączka, o ile nie jest bardzo bolesna, jest fizjologicznym stanem i każda kobieta musi co miesiąc przez nią przejść.

Można wspomagać się oczywiście tabletkami przeciwbólowymi. Jednak jeżeli ból jest bardzo silny, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem i jedynym bezpiecznym dla zdrowia jest konsultacja z lekarzem ginekologiem. Każdy lekarz ginekolog ma możliwość zbadania kobiety i sprawdzenia czy w środku dzieje się coś niepokojącego.
Kobiety powinny pamiętać, że dostęp do lekarza ginekologa jest ogromnym przywilejem, ponieważ w wielu miejscach na ziemi kobiety takiego przywileju nie mają. Najwyższy czas przestać myśleć, że miesiączka to temat tabu. O miesiączce powinno się mówić głośno. Zarówno żona jak i mąż powinni być zaangażowani w sprawy fizjologii swoich dzieci. Dzięki temu ojciec dorastającej córki łatwiej zrozumie jej humory.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here