klamki do okien

Wbrew pozorom klamki do drzwi nie są jedynymi, na które warto zwrócić uwagę we wnętrzu. Niedopasowane klamki okienne mogą mieć bowiem równie negatywny wpływ na ogólny charakter wnętrza, dlatego należy je odpowiednio dopasować. A to wbrew pozorom nie jest takie łatwe, ponieważ nie zawsze wystarczy dobrać kolor pod ościeżnice. Te mogą być bowiem drewniane, a to już wymaga przemyślenia stylistyki wnętrza, do której dążymy. Jeszcze inną kwestią jest materiał wykonania oraz kształt klamek, które mogą się kojarzyć zarówno z klasycznymi wystrojami, jak i nowoczesnością. Klamki do okien powinny przy tym odpowiadać tym do drzwi, a także cechować się funkcjonalnością pozwalającą na wygodną obsługę skrzydeł okiennych.

Czarne klamki do okien – stylowe i uniwersalne

Najpopularniejsze są ostatnio czarne klamki do okien, które charakteryzują się tym, że pasują praktycznie do każdego rodzaju wnętrza. Oczywiście w większości będą to wnętrza nowoczesne o ciemnych lub całkiem czarnych okiennicach, jednak nawet w przypadku niektórych wnętrz klasycznych sprawdzą się doskonale. Chodzi tu oczywiście o kute czarne klamki, które tak dobrze wyglądają na tle jasnego drewna. Oprócz tego czarny kolor podkreśli charakter każdego współczesnego wnętrza, co będzie nie bez znaczenia szczególnie we wnętrzach minimalistycznych pod kątem ilości kolorów.

Złote klamki okienne do drewnianych ościeżnic

Inną opcją na drewniane okna są złote klamki okienne, które stanowią bardzo elegancki wybór do wnętrz stawiających na klasykę. Będą one idealnym dodatkiem do innych złotych dodatków, a tych w tradycyjnej stylistyce nie może zabraknąć. Złote karnisze, lampy, ramki obrazów, a także klamki do drzwi pozwolą uzyskać niezwykłą harmonię w całym pomieszczeniu. Pamiętajmy jednak, że złote klamki do okien dostępne są w wersji satynowej, jak i chromowanej i to jednak te pierwsze będą lepiej pasować do stonowanego klasycznego wnętrza. Co do samych ościeżnic to oczywiście drewniane będą najlepsze, jednak złote klamki do drzwi mogą wyglądać ciekawie także na czarnym tle.

Srebrne i chromowane klamki do okien dla nadania elegancji

Jeżeli czarne klamki do okien są dla nas zbyt minimalistyczne i nowoczesne, a białe nijakie i wyglądające tanio, to najlepszym rozwiązaniem będą te w kolorze srebrnym. Choć mogą się wydawać bardzo podobne do tych złotych, to jednak odnajdą się w większej ilości stylizacji. Weźmy tu chociażby nowoczesne wnętrza, w których przeważają ciemne odcienie. Okazuje się, że srebrny kolor będzie idealnie wyróżniał się na tle ciemnych drzwi lub okien, co sprawia, że wraz ze swoją neutralnością kolor ten nadaje się idealnie do nowoczesnych wnętrz, których elegancję chcemy podkreślić. Srebrne klamki do okien będą także perfekcyjnym wyborem do wszelkich biurowych wnętrz.

Jaki kształt klamek do okien wybrać?

Klamki do okien to nie tylko kolor i sposób wykończenia. Czarne klamki okienne mogą być bowiem kute, a za tym idzie najczęściej nietypowy i wymyślny kształt. Podobnie jest z innymi klamkami. Mogą się one różnić kształtem, wielkością i grubością, a wszystko to ma wpływ nie tylko na wygodę użytkowania, ale także na wygląd. Do surowych biurowych wnętrz lub minimalistycznego salonu pełnego różnego rodzaju brył świetnie sprawdzą się klamki okienne o ostrych krawędziach i prostym kształcie. W przypadku wnętrz bardziej klasycznych lub lekkich i przytulnych salonów warto rozważyć klamki do okien o obłym kształcie z łagodnym wykończeniem i okrągłą rozetą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here