Żyrandol pająk – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

0
947

Nowoczesne oświetlenie może przybierać niesamowicie różne kształty. Wymienić tu można oświetlenie szynowe, punktowe, ledowe, czy też bardziej klasyczne rozwiązania wyposażone w nietypowe abażury lub klosze. Jedną z takich lamp jest żyrandol pająk, który może być równocześnie niezwykle minimalistyczną i efektowną ozdobą wnętrza, jak i przy okazji nawiązywać do klasyki znanej m.in. z rozłożystych i bardzo ozdobnych lamp. Taka forma oświetlenia jest jednak dość specyficzna i wymaga odpowiedniego stylu, dzięki czemu zachowamy harmonię i wywołamy zazdrość w oczach naszych gości. Do jakich wnętrz w takim razie nietypowe żyrandole pająki będą odpowiednie? Doradzamy!

Żyrandol pająk do wnętrz industrialnych

Pierwszymi wnętrzami, które przywodzi na myśl żyrandol pająk, są te w stylu industrialnym. To tu bowiem natkniemy się na wysokie sufity i ozdobne lampy zwisające na długich kablach. Z tego powodu nie ma lepszej stylistyki, do której żyrandole pająki będą pasować. Ozdobne modele z eleganckimi żarówkami lub stylowymi kloszami pięknie podkreślą charakter wnętrza oraz staną się istną atrakcją naszego salonu. Oczywiście warunkiem jest posiadanie wysokiego sufitu, jednak w razie jego braku zawsze możemy rozwiesić źródła światła nieco szerzej, sprawiając, że żyrandol będzie bardziej rozłożysty.

Czarny żyrandol pająk do minimalistycznego salonu

Nie trzeba jednak posiadać wnętrza w stylu loftowym, żeby móc zdecydować się na tego typu oświetlenie. Czarny żyrandol pająk to bowiem bardzo ciekawy wybór do wnętrz nowoczesnych utrzymanych w minimalistycznej formie. Jeśli więc na nasz salon składają się głównie stonowane barwy, a najlepiej szarości i czernie, to lampa pająk z całą pewnością będzie świetnie pasować. Szczególnie jeśli wybierzemy model o czarnych przewodach i gwintach na żarówki. Tego typu żyrandol ożywi każde surowe wnętrze, dzięki czemu wieczory spędzane w domu na pewno staną się przyjemniejsze.

Żyrandol pająk z kloszami lub abażurami

Inną opcją jest żyrandol pająk z abażurami lub kloszami. Choć tego typu lampa charakteryzuje się zwykle gołymi ozdobnymi żarówkami lub też minimalistycznymi drucianymi kloszami, to instalacja dodatkowych osłon pozwoli lepiej rozproszyć światło. Dzięki temu nasz żyrandol pająk z abażurami zyska bardzo elegancką i mniej ekstrawagancką formę idealną do mniej surowych wnętrz. Oczywiście wciąż jest to nowoczesne w swej postaci oświetlenie, dlatego zadbajmy o odpowiednie abażury, które zgrają się z całym wnętrzem. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele wariacji tego typu osłon na żarówki. Żyrandole pająki z abażurami wymagają także nieco większego rozłożenia źródeł światła, dlatego warto rozważyć model z ich mniejszą ilością.

Żyrandol pająk dla dzieci? Czemu nie!

Dziecięce żyrandole mogą przybierać naprawdę przeróżne formy. Możliwości aranżacji oświetlenia dziecięcego pokoju jest bowiem sporo, a jego specyfika sprawia, że do wykorzystania dostępne są liczne kolory i kształty, których w normalnej lampie nie uświadczymy. Dlatego też tak ciekawym wyborem są żyrandole pająki dla dzieci, które dzięki swej niezwykłej charakterystyce mogą przybierać równocześnie wiele kolorów. Tak bogaty w barwy dziecięcy żyrandol będzie z całą pewnością działał pozytywnie na wyobraźnię malucha. Będzie to także świetny wybór, jeśli w naszym salonie znajduje się podobny żyrandol pająk. W ten sposób bowiem uzyskamy spójność stylistyki obu tych wnętrz. Warto jednak pamiętać, że dziecięcy żyrandol musi się podobać przede wszystkim nie nam, a naszej pociesze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here