Separator wody z paliwa

0
1005

Nie każdy użytkownik samochodu wie, że filtr paliwa z separatorem wody, to bardzo ważny i niezbędny element linii przesyłowej paliwa do silnika. Przede wszystkim ochroni system paliwowy przed zgubnym skutkiem wpływu wody, która znajduje się w paliwie zasilającym układ napędowy naszego pojazdu. Pojawianie się wilgoci w paliwie jest rzeczą naturalną i częstym zjawiskiem.

Zazwyczaj woda trafia do zbiornika podczas tankowania, poprzez wlew do baku (skrapla się na ściankach), gdyż nie jest przy wykonywaniu tej czynności zachowana pełna hermetyczność. Inną z przyczyn są biokomponenty wchodzące w skład paliwa, które chłoną parę wodną. Stosując odpowiedni separator wody z paliwa w pełni zabezpieczamy nasz silnik. Jednak w okresie zimowym, szczególnie przy dużych mrozach, należy zwrócić uwagę na filtr paliwa.

Istnieje niebezpieczeństwo, że zgromadzona woda może po prostu zamarznąć, odciąć dopływ paliwa i unieruchomić samochód. Aby tego uniknąć należy często opróżniać separator paliwa znajdujący się bezpośrednio pod filtrem. Można oczywiście zwrócić się o wykonanie tego zabiegu w warsztacie samochodowym, jednak każdy może samodzielnie tego dokonać, jeśli filtr posiada specjalny zawór. W niektórych modelach pojazdów znajdują się stosowne czujniki, które informują kierowcę o potrzebie opróżnienia układu paliwowego z wody. Wskazana jest w miarę częsta wymiana filtra paliwa. Jest to najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie silnika przez uszkodzeniem. Szczególnie, gdy system komputerowy naszego samochodu nie jest przystosowany do pomiaru poziomu wody. Wydatek nie jest duży, a komfort zapewniony.

Szczególnie przed zimą należy zadbać o system paliwowy, gdyż jest on bardzo narażony na wpływ warunków atmosferycznych. Polska jest w strefie dużych zmian pogodowych i zimy mogą być bardzo srogie. Dlatego separacja wody od całego układu paliwowego jest bardzo ważne i skutecznie chroni silnik. Nie wolno tego bagatelizować, gdyż uchroni to nas przed niepotrzebnymi kosztami naprawy układy napędowego naszego auta.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here