Obóz letni

Podczas wakacji wielu rodziców zastanawia się co zrobić z dziećmi. Gdy rodzic ma urlop jest to łatwiejsze, można wówczas pojechać gdzieś razem z całą rodziną czy też wymyślić jakiś ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu wspólnie w domu. W większości przypadków rodzice niestety nie mogą sobie pozwolić na dwu miesięczny urlop. W takim przypadku warto wysłać dziecko na obóz letni. Na takim wyjeździe dziecko będzie bezpieczne i nie będzie się nudziło. Obie strony więc będą zadowolone.

Obóz letni a wiek dziecka

Obóz letni będzie odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Wystarczy wybrać odpowiednią grupę wiekową oraz tematykę. Grupa młodsza to dzieci w wieku 8-12 lat. Grupa starsza to młodzież powyżej 12 roku życia.

Obóz letni w Polsce

W lecie najwięcej obozów odbywa się nad morzem oraz nad jeziorami. Jest to spowodowane dostępem do wody, którą wszyscy uwielbiają. Wodne zabawy, plażowanie to jest to co najbardziej kojarzy się z wakacjami. Wśród miejscowości nadmorskich najpopularniejsze są między innymi Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Mielno, Łazy, Darłowo, Ustka, Rowy, Łeba, Władysławowo, Jastarnia, Hel, Jantar, Stegna i inne. Jeżeli chodzi o obozy letnie organizowane nad jeziorami to wśród najpopularniejszych są te na Mazurach, Pojezierzu Drawskim czy też Kaszubach. W górach również realizowane są obozy letnie. Chętnie wybierane miejscowości na obozy letnie w górach to Szklarska Poręba, Karpacz, Wisła, Zakopane, Murzasichle, Małe Ciche i Poronin.

Obóz letni zagraniczny

Zagraniczny obóz letni będzie zdecydowanie odpowiedniejszy dla młodzieży. Popularne kierunki to Włochy, Francja, Grecja, Chorwacja, Czarnogóra, Albania, Anglia, Hiszpania. Zagraniczny obóz letni polecany jest nastolatkom powyżej 13 lat.

Obóz letni a tematyka

Obecnie dostępnych jest mnóstwo tematyk. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dla fanów sportów odpowiednie będą obozy letnie sportowe. Wśród nich znaleźć można obóz ogólnosportowy, obóz piłkarski, obóz siatkarski, obóz crossfit, obóz fitness, obóz biegowy, obóz taneczny, obóz jeździecki, obóz tenisowy, obóz żeglarski, obóz windsurfingowy i wiele więcej.

Kreatywnym osobom z całą pewnością spodobają się obozy letnie artystyczne. Tutaj wybór też jest bardzo duży. Wśród oferty organizatorów znaleźć można obóz letni:

– malarstwa i rysunku,

– hand made,

– muzyczny,

– wokalny,

– fotograficzny,

– literacki,

– musicalowy,

– gitarowy,

– anime i mangi i inne.

Wszystkim tym, którzy kochają przygody spodoba się obóz letni survivalowy. Na tym obozie uczestnicy dowiedzą się jak przetrwać w lesie, jak przewidzieć pogodę, jak rozpalić ognisko, jak zbudować schronienie, jakie rośliny są jadalne, a których lepiej unikać. Dodatkowo nie obędzie się bez nauki czytania map czy też korzystania z kompasa. Jest to najlepszy obóz letni dla wszystkich chłopców marzących o pracy komandosa. Oprócz obozu survivalowego innymi ciekawymi opcjami dla chłopców są obozy paintballowe, quadowe, ASG i militarne.

Wśród oferty organizatora turystyki dziecięcej nie może zabraknąć obozu letniego typowo wypoczynkowego. W końcu w wakacje chodzi o dobrą zabawę. Spacery, kąpiele, wspólne plażowanie, ogniska, dyskoteki, gry terenowe, zabawy integracyjne, rozgrywki sportowe, konkursy – to i wiele więcej czeka na wszystkich uczestników obozu wypoczynkowego.

Na rynku dostępne są również obozy rekreacyjne, obozy przygodowe, obozy fabularne, obozy wędrowne i inne.

Obóz letni a bezpieczeństwo

Obozy letnie zgłaszane są do kuratorium oświaty a więc muszą spełniać wszystkie kryteria dotyczące bezpieczeństwa. Ośrodki kolonijne są komfortowe a wyżywienie powinno przypominać to domowe. Tereny ośrodków kolonijnych są ogrodzone oraz monitorowane. Teren rekreacyjny jest duży, a wszystko po to aby dzieci na obozie letnim miały jak najwięcej miejsca do bezpiecznej zabawy. Kadra na obozie letnim jest odpowiednio wykwalifikowana oraz doświadczona. Osoby pracujące na obozach letnich uwielbiają dzieci i charakteryzują się bardzo dobrym podejściem zarówno do tych najmłodszych, jak i młodzieży.

Program na obozie letnim

Program obozów letnich jest bardzo bogaty. Niezależnie od wybranej tematyki, każdy uczestnik na obozie będzie mógł się nauczyć czegoś nowego oraz podszkolić swoje umiejętności w danej dziedzinie. Zajęcia trwają od rana do wieczora. Dzięki temu, dzieci maksymalnie będą mogły skorzystać z wszystkich atrakcji. Nie ma mowy o nudzie na obozie letnim. Moc wrażeń przez cały dzień.

Na każdym obozie letnim na dzieci czeka wyjazd. Wycieczki są organizowane po to aby uczestnicy mogli poznać okolicę,w której obecnie się znajdują. Dzięki temu mogą poznać największe atrakcje danego regionu.

Czy warto zapisać dziecko na obóz letni?

Zdecydowanie warto to zrobić! Obóz letni to wspaniała przygoda podczas której dziecko może doświadczyć ciekawych rzeczy, spróbować nowych aktywności, nauczyć się samodzielności, nawiązać przyjaźnie. Zalet jest mnóstwo. Dodatkowo dziecko jest pod okiem kadry, dzięki czemu rodzic może być w zupełności spokojny. Obóz letni to wakacje pełne atrakcji, nie sposób tego zapewnić dziecku w domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here