Przeszczep włosów

Włosy są bez wątpienia jednym z najważniejszych wabików i elementów urody dla każdego bez względu na płeć. Jeżeli są odpowiednio pielęgnowane to rzeczywiście dodają czaru i stanowią bardzo ważne punkt w ogólnym wyglądzie człowieka. Niestety Z różnych względów można tracić włosy. Współcześnie problem ten dotyczy nie tylko mężczyzn, ale również kobiet tracących włosy między innymi z powodu nadmiernego stresu lub zbyt wysokiego poziomu hormonów męskich w organizmie.

Poza tym nadmierne wypadanie włosów u kobiet może być związane z ciążą. Podczas ciąży kobiety mają najczęściej piękne gęste włosy, jednak już kilka miesięcy po urodzeniu dziecka wszystko się zmienia i włosy dosłownie wypadają garściami. Na niektóre problemy z wypadaniem włosów odpowiednim sposobem pomocy może być przeszczep włosów. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie http://www.zabobon.pl/przeszczep-wlosow-dla-kogo/.

Czym jest przeszczep włosów i kto może z tego skorzystać?

Jeżeli chodzi o polskie warunki to tutaj zawsze szczep włosów trzeba zapłacić z własnej kieszeni czyli nie jest to refundowane przez NFZ. W każdym większym mieście bez problemu można znaleźć odpowiednią klinika zajmująca się przeszczepem czyli inaczej transplantologią włosów. Niektóre kliniki wciąż robią to ręcznie zaś inne przeprowadzają przeszczep włosów przy użyciu specjalistycznych robotów medycznych. Ten drugi sposób jest bez wątpienia bardziej polecane ponieważ jest też mniej ryzykowne i inwazyjne i pacjent po prostu szybciej powraca do pełnej sprawności.

Aby dowiedzieć się czy przeszczep włosów jest możliwy w danej konkretnej sytuacji, trzeba umówić się na wizytę do lekarza trychologa. Ten specjalista przeprowadzi bardzo dokładny wywiad medyczny aby ocenić Co jest powodem wypadania włosów. W ten sposób musi on ocenić czy istnieje zasadność przeszczepu włosów w przypadku konkretnego pacjenta. Wtedy będzie można skorzystać z zabiegu przeszczepu włosów polegającego na przeszczepieniu mieszków włosowych z innych fragmentów głowy danego pacjenta. Są one bardzo precyzyjnie pobierane za pomocą specjalistycznego robota medycznego i następnie wszczepiane w miejscu, w którym pojawiły się łyse placki.

Na efekty przeszczepu trzeba będzie jednak poczekać kilka tygodni a zatem popłaca cierpliwości. Dopiero po około 5,6 tygodniach zaczną pojawiać się tak zwane baby Hair czyli bardzo delikatny puszek. To jest wtedy najlepszym dowodem na dobry efekt przeszczepu włosów. Za taki zabieg trzeba będzie zapłacić około 3000 zł w przypadku pierwszego przeszczepu.

Przeczytaj też: http://www.gminalomianki.pl/rozwijac-pasje-swoich-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here