Wystrój wnętrz – jakie wybrać dekoracje i dodatki do domu, by stworzyć niepowtarzalny klimat?

0
1048

Dodatki do domu to szeroka gama akcesoriów, dzięki którym tworzymy wyjątkowy charakter pomieszczeń. Niepowtarzalny wystrój wnętrz przyciąga i na długo pozostaje w pamięci. Każdy z nas był kiedyś w miejscach, które zachwyciły dbałością o szczegóły, przemyślanym wykorzystaniem przestrzeni i pomysłowością aranżacji.

W ostatnich latach nadal wzrasta popularność stylu skandynawskiego, dodatkowo Polacy przejmują od mieszkańców północy zwyczaje takie jak hygge i lubią czuć się w domu przytulnie. Wynika to także z tego, że gdy w miarę upływu czasu na rynku zaczęły pojawiać się nowe, praktyczne rozwiązania i towary, a wraz z nimi nauczyliśmy się czerpać z przebywania w domu doświadczenia inne niż dotychczas.

Dlaczego warto zadbać o wystrój wnętrz?

Dodatki do mieszkania mogą w znaczny sposób wzmacniać nastrój. Zaczęło się od kolorów, które zaczęliśmy określać najogólniej jako ciepłe i zimne. Część z nich nas pobudza, część uspokaja. Urządzanie przestrzeni w mieszkaniu powinniśmy rozplanować między innymi pod kątem naszych temperamentów, dziennej aktywności oraz funkcji pomieszczeń.

Poza standardowym wyposażeniem i meblami możemy wybierać dodatkowo np. dekoracje ścienne, zasłony czy pufy.

Dekoracje ścienne – makramy, girlandy, multiramki

  • Makramy. Dekoracje na ścianę to już nie tylko popularne ramki do zdjęć, które tak lubimy. Coraz popularniejsze staja się makramy jako dekoracje ścienne dla miłośników natury. Makramy tworzą świetne kompozycje z wnętrzami jasnymi, pełnymi naturalnych dodatków i roślin zielonych.
  • Łańcuch dekoracji ściennej, najczęściej girlandy świetlne, bawełniane. Ozdabiają i wprowadzają niezwykły nastrój. Pomysłowe rozwieszenie girlandy robi wrażenie i sprawia, że miejsce wydaje się przyjemniejsze.
  • Dekoracje ścienne w formie ramek na zdjęcia mogą są nie tylko świetnym uzupełnieniem wystroju, ale także przywołują przyjemne wspomnienia ważnych chwil i osób w życiu.

Zasłony i firany – dekoracje okienne

Zasłony

Pełnią funkcję ozdobną oraz także osłaniają mieszkanie przed nadmiernym przedostawaniem się promieni słonecznych. W słoneczne, upalne dni dzięki zasłonom w mieszkaniu może być nieco chłodniej. Ponadto zasłony skutecznie chronią przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów i gdy zapada wieczór dają większa intymność.

Firany

Przepuszczają więcej światła, są więc świetnym rozwiązaniem w dzień, kiedy chcemy by światło przedostawało się do mieszkania, a funkcja zachowania intymności jest zachowana – gdy w oknach są firanki, to co dzieje się za oknem nie rzuca się w oczy. Cienkie tkaniny dobrze przepuszczają powietrze. Przede wszystkim firanki to także piękna ozdoba do mieszkania. Dobrze dobrane dają efekt skrupulatnego wykończenia wnętrz. Gotowe firany z podanymi wymiarami wysokości wybieramy w zależności od tego, czy chcemy zamieścić je w oknie, czy drzwiach balkonowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here