Jeszcze kilka lat temu źródłem wszelakiej wiedzy na różne tematy były tylko i wyłącznie gazety oraz radio, czy telewizja. Nasze dorastające dzieci, kiedy wstydziły się zapytać o coś rodziców, kupowały sobie młodzieżowe gazety, w których znajdowały odpowiedzi na nurtujące je pytania i w ten właśnie sposób wiedziały, co zrobić, aby dobrze wypaść. Jednym z takich młodzieńczych ”problemów” było to, co zrobić, aby zainteresowała się nami osoba płci przeciwnej.

Wielu z nas już miało ”na oku” taką osobę, podczas gdy inni z nas chcieli się tego dowiedzieć ”na wszelki wypadek”, aby w odpowiedniej chwili, kiedy taka osoba przypadnie nam do gustu, przypomnieć sobie, jakie rady znajdowały się w takiej gazecie. Te czasy powoli odchodzą w zapomnienie, chociaż na rynku wciąż są dostępne młodzieżowe gazety. Niemniej jednak zastępuje je internet, w którym można znaleźć wiele ciekawych i użytecznych informacji.

Wchodząc do przeglądarki możemy wpisać takie hasła kluczowe, które nas interesują, na przykład ”co pisać do dziewczyny”, ”jak zagadać do chłopaka”, ”co zrobić aby dziewczyna zwróciła na mnie uwagę” i tym podobne. I tak, jak kilka lat temu, czytając gazety, znajdowaliśmy artykuły na ten temat, lub też listy do jej redakcji, w dzisiejszych czasach takie same rady możemy odnaleźć w sieci. Jak wiadomo, nie są to jedyne tego typu porady.

Kiedy już zakochamy się z wzajemnością w tej jedynej osobie, niestety nieuniknione są wymiany zdań, a nawet drobne kłótnie na różnych życiowych płaszczyznach. Spieramy się dowiem ze sobą, bo mamy inne zdanie na różne tematy. W sieci możemy znaleźć porady na temat tego, jak najlepiej wybrnąć z tej sytuacji. Mogą tych porad szukać zarówno nastolatkowie, jak i młode małżeństwa, czy narzeczeństwa – związek bowiem nie wybiera wieku, czy odpowiedniego czasu.

Jeśli dopadnie nas tak zwana ”strzałą Amora”, nie będziemy w stanie się temu oprzeć, bo to będzie silniejsze od nas. W związkach zdarzają się różne sytuacje, ale są sposoby na to, jak sobie z tym poradzić. Można zapytać o to kogoś bliskiego na neutralnym gruncie, gdy spotykamy się ze sobą bez tej drugiej połówki, bądź też szukać wspomnianych już wielokrotnie porad w internecie.

Każde nieporozumienie można sobie na spokojnie wyjaśnić, trzeba tylko wiedzieć, jak do tego odpowiednio podejść. Bardzo często, gdy znajdziemy się w niekorzystnej sytuacji, każde rozwiązanie wydaje nam się niewłaściwe, ale przecież kiedyś jakąś decyzję trzeba będzie podjąć. Po analizie wszystkich ”za” i ”przeciw” na pewno podejmiemy odpowiednią decyzję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here