ile idzie list polecony

Wysyłanie listu poleconego jest stresujące, bo nigdy tak naprawdę nie wiemy, kiedy on dotrze na czas. Mamy oczywiście powiedziane na poczcie, że dojdzie w dzień czy dwa ale zdarzają się takie sytuacje, kiedy ten okres znacząco się wydłuża i co wtedy? Niestety, ale nie za wiele można zrobić, bo nawet, jeśli będziemy skarżyć pocztę to niewiele na tym wskóramy.

Oni mają swoje prawa i trzeba byłoby się to zagłębić żebyśmy wiedzieli, na co można liczyć, a na co nie. Sytuacja jest mocno skomplikowana, dlatego jeśli potrzebujemy coś wysłać na już to lepiej byłoby to zrobić kilka dni wcześniej, bo wtedy mamy prawie, że gwarancje, że to dotrze na czas. Tak to właśnie wygląda w praktyce.

Rodzaje listów poleconych

To nie jest tak, że idziemy na pocztę i chcemy list polecony i mamy jeden rodzaj. Tych rodzajów jest kilka, dlatego trzeba się dokładnie dowiedzieć jak to wygląda i czy do miasta, które nas interesuje dotrze to na czas. Najczęściej panie wiedzą jak to wygląda, a im większe jest miasto tym większe są szanse, że to się uda. Najczęściej wybieramy list polecony ekonomiczny, bo jest najtańszy.

Trzeba się od razu zastanowić nad tym czy zależy nam na cenie czy zależy nam, na jakości usług i szybkości dostarczenia listu do adresata. Jeśli zależy nam na tym drugim to list polecony ekonomiczny nie jest dla nas najlepszym rozwiązaniem. Trzeba będzie czekać minimum trzy dni żeby ten list dotarł na miejsce. Jeśli tyle czasu mamy to nie ma się, czym przejmować i można zaoszczędzić wysyłają list właśnie w ten sposób.

Co jeśli czasu nie mamy?

Wtedy trzeba będzie prosić w okienku na poczcie o list polecony priorytetowy, a wtedy szanse, że będzie jutro do godziny piętnastej są bardzo duże. Wiele osób właśnie taką formę wybiera, bo płacą nie aż tak dużo, a przynajmniej wiedzą, że list będzie na drugi dzień u kogoś, do kogo go wysyłają. Jest to bezpieczne, ale też nie do końca wiemy czy na pewno jutro się na miejscu pojawi. Poczta niczego nam nie gwarantuje i na tym właśnie polega problemy wiarygodności tej instytucji.

list polecony

Czym są spowodowane opóźnienia?

Tym, do jakiego miasta w Polsce list jest wysyłany. Jeśli to małe miasteczko albo wieś to może być opóźnienie w dostarczeniu listu. Jeśli list ma być wysłany poza granice kraju to inny czas dostarczenia będzie powiedzmy do Austrii, a inny do Chin. Warto tutaj zauważyć, że z Chin list dotrze do Polski w trzy dni, ale w drugą stroną będzie szedł i szedł i można zwątpić czy w ogóle się pojawi. W okresie świat ruch na poczcie się wzmaga i wtedy trzeba się liczyć z opóźnieniami.

Tak często się właśnie dzieje, kiedy wysyłamy kartkę na święta do rodziny, a okazuje się, że dostają ją dopiero po nowym roku. Musimy również zawsze uwzględniać to, że taki lis w okresie, kiedy ruch jest bardzo duży po prostu zaginie. Zdarza się to naprawdę bardzo często, dlatego lepiej jest sprawdzać bardzo dokładnie czy wysyłać listę poleconym to, co jest do wysłania czy poszukać innej formy. Im chcemy szybciej coś dostarczyć na miejsce tym trudniej nam będzie znaleźć skuteczne rozwiązanie, które na sto procent gwarantuje nam, że list dotrze jutro.

Poczta Polska

To największa instytucja, która zajmuje się paczkami i listami. Niestety nie słynie z bardzo dobrej, jakości swoich usług, ani z niskich cen. Jest to najpopularniejsza firma, która zajmuje się wysyłaniem i odbieraniem przesyłek i listów, dlatego wielu z nas, jeśli coś chce wysłać to idzie właśnie tam. Byłoby dobrze gdyby usługi weszły na trochę wyższy poziom, bo dzisiaj liczy się wszędzie czas. Jeśli coś wysyłamy, płacimy to i oczekujemy efektów. Niestety na obecną chwilę niczego gwarantować nam nie mogą, a wszystko jest podparte ich regulaminami.

skrzynka pocztowa

My właściwie nie mamy za wiele do powiedzenia chyba, że znajdziemy kogoś innego, kto zajmuje się listami poleconymi. Nie będzie to wcale łatwe, dlatego przejrzymy ofertę poczty i sprawdźmy jak to wygląda i na co konkretnie możemy liczyć. Skoro mamy do wysłania list to trzeba będzie z takich usług skorzystać i wtedy się przekonamy jak to wygląda i czy to nam się opłaca. Poczta oferuje wiele swoich usług i często się one zmieniają.

Najbardziej dotyczy to cen, dlatego trzeba będzie sprawdzić ile ma nas wynieś list polecony. Jeśli ma być za potwierdzeniem odbioru to automatycznie cena będzie wyższa. Na pewno i tak bardziej opłaca nam się wysłać list nich jechać żeby go komuś dostarczyć, a ta osoba mieszka trzysta kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Sami byśmy na pewno sobie z tym nie poradzili, bo trzeba mieć na takie długie wycieczki dużo czasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here