ile kalorii ma kebab

Kebaby w Polsce od lat robią furorę, dlatego lokali, w których są one sprzedawane jest bardzo dużo. Oczywiście to, co jemy nie jest oryginalnych kebabem tylko czymś, co zostało dostosowane do naszych wymogów i gustów kulinarnych. Właściwie to wszystkie kuchnie, które są dostępne w Polsce, a pochodzą z egzotycznych krajów są dostosowane do nas, bo ich oryginalnej kuchni moglibyśmy nie strawić. Dokładnie w ten sam sposób jest z kebabem.

Z czym jemy oryginalnego kebaba?

Oczywiście, że z baraniną, a ile jest w Polsce takich lokali, w których baranina jest dostępna? Bardzo, ale to bardzo mało, dlatego najczęściej mamy wieprzowinę albo kurczaka. To, dlatego nie można takiego kebabu nazwać oryginalnym i trzeba o tym pamiętać. Gdybyśmy pojechali do krajów arabskich i tam byśmy spróbowali kebabu to może się okazać, że wcale by nam to nie smakowało. Mało tego moglibyśmy dostać rozstroju żołądka. Tak to wygląda w praktyce i trzeba o tym pamiętać, jeśli w takim kraju jesteśmy.

Dla trzymających dietę

Jedno jest pewne, że kebab to nie jest jedzenie, które działa pozytywnie na naszą figurę. Smakuje nam bardzo, ale jeśli będziemy jedli taki kebab to niestety, ale nasza figura zmieni się na gorszą. Można przytyć i to naprawdę bardzo dużo, dlatego jeśli lubimy kebaby i chcemy żeby nie miały one zbyt wiele kalorii to trzeba byłoby przygotowywać sobie takie jedzenie w domu.

Problem w tym, że mało, kto znajdzie na to czas. Musimy kupić wiele składników, które będą zdrowe same w sobie, ale co ważne świeże. Mięso, które przygotowujemy może nie zawierać tak dużo tłuszczu, a to automatycznie przekłada się na mniejszą ilość kalorii. Nie dziwmy się, zatem że osoby, które często chodzą na kebaby mają więcej kilogramów, bo nie jest to wcale takie trudne.

Ile kalorii ma kebab?

fastfood

Na to ile kalorii ma kebab wpływa wiele składników, które będzie zawierał. Najwięcej kalorii ma mięso wołowe, bo w stu gramach mamy aż 200 kalorii. W przypadku kurczaka jest to około stu pięćdziesięciu kalorii, czyli trochę mniej. To jednak nie wszystko, bo przecież kebab jest w bułce i taka bułka ma dwieście kalorii. Lubimy ketchup? Łyżeczka ketchupu to kolejne piętnaście kalorii, a jeszcze dodajemy sos czosnkowy i jest kolejnych pięćdziesiąt kalorii. Jeśli lubimy majonez to jedna mała łyżeczka dostarcza do naszego organizmu przeszło sto pięćdziesiąt kalorii.

Oznacza to, że kebab może mieć od 800-900 kalorii, czyli naprawdę bardzo dużo. Przeciętna osoba zjada na dobę 1500-2500 kalorii, a jeden kebab w tym pierwszym przypadku to połowa dobrego wyżywienia, a na tym się przecież nie skończy. Sami widzimy, że kebab jest smaczny, ale kaloryczny, dlatego można go jeść, ale nie może być na stałe w naszym menu, bo będziemy mieć bardzo dużo zbędnych kilogramów. Wystarczy każdego dnia zjeść sobie w szkole albo w pracy jeden kebab, a po miesiącu może się zdziwić ile mamy kalorii więcej, a przy tym ile nam przybyło kilogramów.

Na pewno nikt nie chce mieć ich zbyt wiele, bo zrzucenie tych wszystkich kilogramów jest później bardzo trudne i trzeba się właśnie z tym liczyć. Najważniejsze to znaleźć miejsce gdzie kupimy sobie zdrowego kebab, który będzie świeży. Nie jest to wcale takie łatwe jak nam się wydaje, a im mniejsze miasto tym jest to trudniejsze. W dużych miastach kebab schodzi bardzo szybko, dlatego ludzi nie brakuje, którzy go jedzą. W małych często wisi sobie to mięso całymi dniami zanim znajdzie się ktoś, kto chciałby z niego skorzystać. Zawsze przyglądajmy się na to, co jemy, a wtedy będziemy spożywać coś o wiele zdrowszego. Nie ma nic ważniejszego nie zdrowie.

kebab

Jemy kebab

Najlepiej byłoby kebabów unikać, ale jeśli coś nam tak bardzo smakuje to trudno będzie nam o tym zapomnieć. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak spróbować przygotować takie jedzenie w swoim domu. Jeśli zastosujemy niskokaloryczne składniki to można będzie zmniejszyć ilość kalorii nawet o połowę. To naprawdę bardzo dużo, dlatego warto się będzie takim rozwiązaniem zainteresować, bo wiele dla naszego zdrowia można w ten sposób zyskać.

Jeść trzeba, ale trzeba też uważać na to, jaką mamy ilość i jakość, a wtedy na pewno będziemy o wiele bardziej zadowoleni. Jeśli nie mamy czasu na przygotowanie takiego jedzenia to trzeba polegać na różnych lokalach, które mamy w mieście. Na pewno sami dobrze wiemy gdzie dają super kebaby, a które lokale najlepiej będzie omijać. Jakoś trzeba będzie sobie radzić, bo mało, kto z nas jest w stanie całkowicie zrezygnować z jedzenia kebabu, bo nam to po prostu bardzo, ale to bardzo smakuje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here