Problem łysienia, a kryzys wieku średniego!

Teorie na temat występowania kryzysu wieku średniego są liczne – opisywane są różne przypadki osób zbliżających się do czterdziestki i robiących podsumowanie swojego życia. Motorem napędowym do takich działań jest jednak to, że osoby te czują się po prostu starsze i widzą takie zmiany, jak choćby utrata włosów. Często w tym okresie sięgają po metody radykalne – jak choćby chirurgiczny przeszczep włosów. Warto jednak sprawić, aby ten kryzys nie występował i jedną z metod jest wczesne leczenie łysienia.

Dlaczego łysienie degraduje psychicznie?

O tym wszystkim powie każdy lekarz od włosów – dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej. Zahamowanie łysienia oraz przywrócenie owłosienia skóry głowy dla wielu ludzi jest realną szansą na powrót do młodości, odzyskanie pewności siebie oraz dobrego samopoczucia. Warto na pewno skorzystać z tych możliwości i zastanowić się, jak jest w stanie nam pomóc trycholog katowice – szczególnie od strony kosmetologicznej. Wsparcie kosmetologiczne jest bardzo istotne – szczególnie, gdy za bardzo nie mamy opcji na samodzielne pokonanie zmian w naszym organizmie, a metody terapeutyczne nie są wystarczające. Wczesne rozpoczęcie terapii i dobra pielęgnacja sprawiają, że przeszczep włosów w przyszłości niekoniecznie będzie koniecznością, a jedynie – alternatywą dla nas wszystkich.

Co można jeszcze zrobić?

Przede wszystkim – dbać o siebie na co dzień. Dobry trycholog katowice powinien nam zaproponować różne metody pielęgnacji oraz zaoferować wsparcie informacyjne dotyczące ograniczania czynników, które przyśpieszają utratę włosów. Oprócz tego powinniśmy również zwracać uwagę na metody terapeutyczne – jak choćby stosowanie finasterydu. Nasz wybrany lekarz od włosów – dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej powinien nam pomóc w wyborze metody miejscowej lub ogólnoustrojowej walki z łysieniem. Przy utracie włosów wcale nie musimy myśleć od razu o przeszczepieniu włosów! Wystarczy dobry trycholog oraz konsultacja z właściwym lekarzem od włosów – np. wyspecjalizowanym w trichoskopii i trichogramach dermatologiem. Sposobów uzyskania pomocy jest bardzo wiele i absolutnie nie możemy z nich rezygnować, gdyż jest to dla nas realna alternatywa i środek w walce o piękną czuprynę na naszej głowie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here