pieniądze na rozwój firmy

Ciągły rozwój firmy to coś niewątpliwie potrzebnego, aby zwiększać zyski i nie zostać wyprzedzonym przez konkurencję, ale z drugiej strony także coś bardzo kosztownego. Maszyny, pojazdy, licencje, oprogramowanie, budynki, opłaty, podatki, składki, wynagrodzenia dla pracowników – to wszystko może stanowić wyzwanie zarówno dla doświadczonego, jak i początkującego przedsiębiorcy. Pojawia się w związku z tym istotne pytanie: skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?

Kredyt na start

Sam początek firmy to okres szczególnie trudny. Klientów nie ma jeszcze w ogóle lub jest ich niewiele, a wydatki się piętrzą, w tym te, których nie da się uniknąć (podatki, składki). Ciężko w tej sytuacji wygospodarować środki na rozwój. Z kolei przykładowo kredyty obrotowe mogą wymagać, aby firma istniała od co najmniej 12 lub nawet 24 miesięcy. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Na przykład wziąć specjalny kredyt na start, oferowany przez niektóre instytucje finansowe. Jest on skierowany właśnie do początkujących przedsiębiorców. To specyficzny rodzaj kredytu, ponieważ bank może wymagać przedstawienia biznesplanu, wskazującego, jak planujemy sprawić, aby firma stała się dochodowa. Można za jego pomocą pozyskać stosunkowo wysoką kwotę.

Więcej informacji na temat kredytów na start firmy można znaleźć tutaj: http://finanse-na-start.pl/. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, ponieważ należy pamiętać, że najwięcej polskich firm upada właśnie na początku swojej działalności. Bez odpowiednio dużego zastrzyku gotówki na start może być bardzo ciężko zyskać klientów i nie zbankrutować.

Kredyt inwestycyjny dla dojrzalszych firm

Co w przypadku firm, które istnieją już od dłuższego czasu, ale nie mają lub nie chcą wykorzystywać środków własnych na rozwój działalności? Dla nich ciekawą opcja jest kredyt inwestycyjny. To kredyt z reguły długoterminowy, opiewający nawet na bardzo wysokie sumy. Podobnie jak kredyt na start, może wymagać biznesplanu, a także wkładu własnego w wysokości kilkudziesięciu procent wartości inwestycji.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://finanse-na-start.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here