Za co kochamy prześcieradła z gumką

Nie zsuwa się, nie roluje i gwarantuje skuteczną ochronę przed najróżniejszymi zabrudzeniami. Oto podstawowe zalety, dzięki którym sięgamy po prześcieradła z gumką. Jak jednak wybrać idealne prześcieradło dla swojego domu? I czy można nauczyć się je składać?

Skąd wzięła się popularność prześcieradła z gumką?

Dobrze dopasowane do materacy prześcieradła z dodatkowymi kieszonkami na rogach pojawiły się na świecie dopiero z końcem lat 50. ubiegłego wieku. Jednak minęło kolejnych czterdzieści lat, zanim pomysłowa kobieta nie wpadła na kolejny rewolucyjny pomysł. Wystarczyło konstrukcję tradycyjnego prześcieradła wzbogacić o dodatkowo wszytą po jego bokach elastyczną gumę. I tak właśnie powstało prześcieradło z gumką.

Dzisiaj nie wyobrażamy sobie już bez niego życia. Każdej nocy zapewnia nam wygodny i spokojny sen. Chroni materac przed kurzem, potem i innymi zabrudzeniami. Utrzymuje go w higienicznej czystości i co bardzo ważne nie przesuwa się wraz z nami podczas snu.

Jak dobrać idealne prześcieradło do swojego łóżka?

Kupując nowy zestaw bielizny pościelowej, często zauważamy, że brakuje w nim prześcieradła. Dokupić musimy je więc osobno. Przy dokonywaniu właściwego wyboru liczą się przede wszystkim dwie rzeczy: rozmiar oraz użyty w produkcji materiał.

Do najpopularniejszych tkanin prześcieradłowych należą bawełna oraz dżersej. Zapewniają one bezpieczeństwo dla skóry, są bezpieczne dla alergików oraz dzieci i odpowiednie na każdą porę roku. Do tego z łatwością można je wyprać w domowej pralce.

Rozmiar prześcieradła dobierać należy natomiast do wielkości łóżka. Znając jego wymiary, bez problemu można je dopasować. Każde prześcieradło z gumką jest bowiem opatrzone przez producenta informacją na temat pasującego wymiaru materaca.

Jak składać prześcieradło z gumką?

Jedyną wadą elastycznych prześcieradeł wydaje się trudność ich składania. Z trudnością tą wiąże się natomiast miejsce, jakie po złożeniu zajmują w szafie. Wie o tym każdy, kto choć raz próbował ułożyć je w estetyczną i równą kostkę.

Składania prześcieradeł z gumką można się jednak nauczyć. Należy złożyć sąsiadujące ze sobą rogi tak, aby jeden z nich ukryty był w środku drugiego. Po powtórzeniu tej czynności z obu stron otrzymujemy niemal równy prostokąt, który z łatwością można wygładzić i złożyć w kostkę. Wystarczy więc odrobina cierpliwości i wprawy, by korzystanie z takiego prześcieradła stało się jeszcze przyjemniejsze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vege Home

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here