ile kosztuje ubezpieczenie samochodu

Jeśli chodzi o koszty ubezpieczenia samochodu to są one bardzo, ale to bardzo różne. W ostatnich latach ubezpieczenie zdrożało o kilkaset procent, dlatego wiele osób pozbyło się swoich samochodów. Jeśli ktoś jeździł od święta samochodem to w żaden sposób nie opłacało mu się opłacanie składki na OC czy na AC. Sprzedaż była najlepszym rozwiązaniem. Takie osoby w razie, czego mogą na dzień dzisiejszy skorzystać z wypożyczalni samochodów i wynajęcie auta nawet na wakacje będzie tańsze niż opłacanie OC.

Ubezpieczenie OC

To tutaj można zauważyć bardzo duży wzrost składek. Można mieć taki sam samochód i w różnych miejscach można płacić za OC inne stawki. Wiadomo, że najtaniej będzie płacić na wsi, bo tam ryzyko, że dojdzie do wypadku jest o wiele mniejsze, a to właśnie jest wliczane w składkę. To nie wszystko, bo miasto miastu nie jest równe. Można powiedzieć, że gdzie będą najdroższe stawki? Na pewno w Warszawie, bo to stolica, jest duża, dużo samochodów, ale nie do końca można się z tym zgodzić. Dla przykładu w Łodzi stawki mogą być większe niż w Warszawie.

Niektóre osoby są tym zaskoczone, ale tak właśnie jest. Jeśli chodzi o stawki za takie ubezpieczenie to najgorzej mają te osoby, które dopiero zaczynają jeździć samochodem i nie mają żadnych zniżek. Przy silniku nieprzekraczającym 1,6 pojemności stawki dla takiej osoby mogą się wahać od 2500 złotych do nawet 5000 złotych. Jeśli to młody kierowca to jest w tej grupie ryzyka, która jest brana pod uwagę i musi płacić znacznie więcej. Dzisiaj w tej cenie można zakupić samochód, którym można trochę pojeździć, dlatego wykupienie ubezpieczenia za taką kwotę jest naprawdę zbyt wysokie.

samochód

Nic nie można zrobić, bo jeśli ubezpieczenia przy sobie nie mamy to kara czeka nas bardzo wysoka. W przypadku ubezpieczenia u kierowcy, który ma już swoje lata jazdy za sobą i ma pełne zniżki to znaczy 60% ubezpieczenie za samochód o pojemności 1,9 może wynieść sześćset złotych. Jasno tutaj widać, że różnica jest ogromna, dlatego warto jeździć bezpiecznie. Dla osób, które spowodują raz wypadek w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych kwota ubezpieczenia wzrasta o 100%, za kolejnym razem będzie to kilkaset procent więcej. Ten, kto jeździ dzisiaj niebezpiecznie i powoduje wiele wypadków słono za to zapłaci.

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie autocasco jest nieobowiązkowe i sami się na nie decydujemy lub nie. Warto je mieć, bo jeśli obrysują nam pod blokiem samochód to można do zgłosić i samochód nam naprawią. Jeśli my spowodujemy wypadek to osoba poszkodowana pieniądze dostaje z OC a my zostaniemy bez niczego. Mając AC można z tego finansować naprawę samochodu. AC nie jest wcale takie drogie, ale ta kwota jest uzależniona od wartości samochodu.

Najczęściej płaci się 2-3% wartości samochodu, który posiadamy. Im droższe auto tym wyższa kwota składki, ale i zwrot w razie wypadku czy obrysowania będzie większy. Jeśli samochód nam ukradną to też można będzie otrzymać na to pieniądze. Trochę to trwa, ale na pewno warto będzie za tym chodzić, bo pieniądze szybko do nas wrócą. Dostaniemy tyle ile był warto w dniu kradzieży nasz samochód.

Szukamy najlepszych ofert

Nie warto brać pierwszego z brzegu ubezpieczenia, bo to nic nie da. Można przepłacić i to sporo. Nawet, jeśli od lat jesteśmy u jednego ubezpieczyciela to sprawdzajmy czy inni nie mają w przyszłym roku lepszej oferty. Różnice w cenach dochodzą nawet do tysięcy złotych, a wszystko zależne jest od tego czy mamy zniżki i jaką mamy historię naszej jazdy. Warto również wybierać takich ubezpieczycieli, który w razie wypadku są w stanie bardzo szybko przysłać do nas rzeczoznawcę. Wtedy wiemy, że sprawa zostanie załatwiona bardzo szybko i nie mamy z tym najmniejszych problemów.

ubezpieczenie samochodu

W pakiecie z ubezpieczeniem możemy wybierać również assistance. To bardzo dobre rozwiązanie, bo jeśli samochód zepsuje nam się kilkadziesiąt kilometrów od domu to można będzie go za darmo zaholować do mechanika. Ma to dzisiaj bardzo duże znaczenie na autostradach czy ekspresowych drogach. Tam lawet kosztuje krocie, bo nie wszystkie firmy mogą tam wjechać.

To, dlatego lepiej mieć za kilkadziesiąt złotych wykupiony taki pakiet, który gwarantuje nam, że wszystko będzie tak jak trzeba o ile będzie potrzeba żeby z tego skorzystać. Może nam się to nie przyda, a może się przyda i szybko nam się to zwróci. Ofert z ubezpieczeniami można szukać przez Internet. Mamy specjalne kalkulatory, dzięki którym bardzo szybko wyliczą nam oferty dla nas. Wiemy wtedy, czym się interesować i z jakim towarzystwem ubezpieczeniowym się kontaktować. To naprawdę nam się przyda.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here